Jak się ubrać na kabaret?

2018-07-15
Jak się ubrać na kabaret?

Jak się ubrać na kabaret? Bo tak! Z jednej strony jest to występ na żywo, a artystom należy się szacunek, który przeciętny widz może i wręcz powinien wyrazić właśnie poprzez strój. Z drugiej strony – jeśli impreza odbywa się w jakimś amfiteatrze, muszli koncertowej czy w innych okolicznościach plenerowych – lepiej byłoby wskoczyć w ubranie wygodne i funkcjonalne, które sprawdzi się w razie zmiennej pogody. Czy biała wizytowa koszula i elegancka marynarka idzie w parze z rzęsistym deszczem? No kabaret! A jeszcze więcej wątpliwości gromadzi się wtedy, gdy trzeba podjąć decyzję – jak się ubrać na kabaret w teatrze?!

Jak twierdzą Paranienormalni w swoim kultowym skeczu „Nie mam się w co ubrać” – facetowi, do przygotowania się na taką kabaretową galę – potrzeba jest 5 minut! Wykorzystaj je dobrze i wceluj trafnie ze swoim stylem!

Podczas wydarzeń artystycznych obowiązuje pewna etykieta. Występy artystów na żywo wymagają odpowiedniego looku widowni, ale kabaret, jak to kabaret  – rządzi się swoimi prawami. Nie ma tutaj zadufania, jest za to gwarancja, że okoliczności poważne to raczej nie będą. Można więc i etykietę potraktować z pewnym przymrużeniem oka i postawić na stylizację casualową, która idealnie wpisze się w klimat. To w przypadku imprez letnich, pod chmurką. Bo jeśli idzie o teatr – ubieramy się elegancko niezależnie od tego, czy będziemy oglądać dramat czy komików. Skupmy się więc na występie w tych luźniejszych okolicznościach.

Jeśli wieczór jest typowo letni, ciepły i przyjemny – możesz po prostu włożyć jeansy i koszulę, w której możesz nonszalancko podwinąć rękawy. Aby stylizacja wyglądała jeszcze lepiej – na ramionach przewiąż sobie lekki sweter z kołnierzykiem w serek, który przyda ci się jaki warstwa wierzchnia, gdy zrobi się nieco chłodniej.

Jeżeli pogoda nie sprzyja, jest chłodno i zapowiada się na deszcz – postaw na ubrania praktyczne. Odzież bawełniana zapewni ci komfort cieplny, a jako warstwa zewnętrzna – przyda ci się wiatrówka lub kurtka softshell. Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą parasol!

https://www.youtube.com/watch?v=daMF9eps6HA

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel