Jak się ubrać na egzamin?

2020-01-09
Jak się ubrać na egzamin?

Jeśli aktualnie przygotowujesz się do sesji na studiach – zadbaj nie tylko o rzetelne przyswojenie wiedzy! I poza pytaniami do testu z poprzednich lat, na bazie których się uczysz – odpowiedz sobie na jeszcze jedno! W co się ubrać na egzamin? 

Trafna odpowiedź na to pytanie i oczywiście odpowiednia reakcja może sprawić, że zapunktujesz. Również na tym właściwym egzaminie! A to dlatego, że swoim wyglądem robisz wrażenie. Zawsze! To jest nieuniknione i każdy człowiek, w tym wypadku wykładowca – egzaminator, świadomie lub podświadomie – ocenia cię na podstawie wyglądu! W związku z tym, że nasza kultura wymaga pewnej etykiety – zachowanie odpowiedniego dress code’u podczas egzaminów – jest po prostu oczekiwane!

jak się ubrać na egzamin sesja
Biała koszula i ciemna marynarka! Jeśli chodzi o egzamin – to takiej stylizacji niczego dodać, niczego ująć. Denley.pl

Jak się ubrać na egzamin?

Ocena wizualna – oczywiście nie jest najważniejsza. Szczególnie, jeśli wykazujesz się ponadprzeciętną wiedzą, to przyjście w luźnym swetrze raczej ci stopnia nie obniży. Gorzej, jeśli jesteś studentem, któremu nie zależy na najwyższych notach! Niechlujne ubranie – może sprawić, że twój stopień zostanie zaniżony. Nie ma co ukrywać – wykładowcy wykonują pracę i jest im miło, gdy studenci na egzaminach pojawiają się w strojach bardziej formalnych niż na co dzień. Wszak to niecodzienne i decydujące wydarzenie! Wymaga szczególnej oprawy!

Zresztą włożenie koszuli i marynarki – nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Nawet jeśli jesteś ekstremalnym indywidualistą – możesz pójść na kompromis i na egzamin przygotować stylizację, która podkreśli jego wagę. I oczywiście – będzie wyrażać szacunek w stosunku do egzaminatora.

Nie musisz od razu wbijać się w garnitur, ale marynarka na egzamin to niemal must have! Nawet jeśli jest to model sztruksowy lub z innej tkaniny dalekiej od klasyki. Na egzamin nie trzeba ubierać się na sztywno, chyba, że studiujesz prawo lub inny dostojny kierunek. Tutaj obowiązuje ściślejsza etykieta. Poza tym – zrób, po prostu, dobre wrażenie. Pomoże ci w tym strój oparty na formalnych elementach, czysty, schludny. Jak koszula – to wyprasowana, najlepiej w jasnych kolorach. Jak marynarka – to ciemna. Zachowanie klasycznej kolorystki jest istotne.

Egzamin to sztuka autoprezentacji i choć wiedza jest najważniejsza – na to jak wypadniesz – wpływa całokształt. Zaprezentuj się zatem z jak najlepszej strony! Eleganckie ubrania znajdziesz w sklepie Denley.pl.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel