Jak się odkochać?

2019-04-18
Jak się odkochać?

Nie każda wielka miłość kończy się happy endem! Być może źle ulokowałeś uczucia i nie ma szans na związek, albo przeżywasz rozstanie?

W takich sytuacjach trudno czasem znaleźć dystans, a smutek i rozczarowanie biorą górę. Jak mówi przysłowie „Tego kwiatu jest pół światu”! Jeszcze znajdziesz szczęście, a teraz sprawdź – jak się odkochać i do dzieła!

Jak się odkochać?

Skup się na sobie, podejmuj nowe wyzwania! Pozostawanie singlem to naprawdę świetna okazja, by skoncentrować się na realizacji swoich celów w nauce, karierze, sporcie lub w innych dziedzinach! Realizuj swój plan krok po kroku, nie zawracając sobie głowy przeszłością. Rany emocjonalne lepiej zabliźniają się, jeżeli dbasz nie tylko o ducha, ale i o ciało. Wysypiaj się, odżywiaj się zdrowo i regularnie, znajduj czas na hobby, spotykaj ze znajomymi. Żyj tu i teraz! Bez rozpamiętywania. Nie licz, że zagłuszysz tym uczucia, ale motywujące zajęcia pozwolą ci przetrwać najtrudniejszy czas!

Daj sobie ten czas! Nie szukaj też nowej miłości na siłę, żeby zrekompensować sobie tę nieudaną. To nie ma sensu. Przyjdzie pora na nową miłość!

Uczucia kieruj do siebie! Bywa tak, że porzuceni, odtrąceni, ze złamanym sercem – czują się źle, nieatrakcyjnie. Skieruj swoje emocje na siebie i przekuj je w coś pozytywnego! Wychodź do kina, restauracji, na koncerty. Rób to co lubisz, zadbaj o siebie, kupuj sobie prezenty, noś najlepsze ubrania. Traktuj siebie samego z miłością, życzliwością i szacunkiem, a gdy spotkasz kogoś właściwego – osoba ta od razu dostrzeże czego oczekujesz!

Unikaj osoby, którą darzysz niespełnioną miłością lub która złamała ci serce. Usuń ją też ze swojego życia online. Po co rozdrapywać rany? Zamiast tego – otaczaj się bliskimi – rodziną i przyjaciółmi, w towarzystwie których lubisz spędzać czas. Jeśli na co dzień spotykasz tę osobę – traktuj ją z uprzejmą obojętnością.

Jeśli zakochałeś się w niej bez pamięci, a ona nie odwzajemnia uczuć – przejrzyj na oczy i przestań idealizować. Miłość jest ślepa i nieco zaburza percepcję, a przecież nie ma ludzi bez wad Staraj się zauważyć również i te złe cechy. Jeśli uda ci się dostrzec brak perfekcji u „niespełnionej miłości” – może to być pierwszy, dobry krok do odkochania się!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel