Jak rozciągnąć jeansy? Poznaj skuteczne sposoby

Jak rozciągnąć jeansy? Poznaj skuteczne sposoby

Zdarza Ci się wyjąć z pralki podejrzanie małe i ciasne spodnie jeansowe? Zastanawiasz się jakim cudem jeansy aż tak się skurczyły w praniu? A może to Ty przybrałaś kilka centymetrów w kilka dni? Na szczęście bardziej prawdopodobna jest mimo wszystko ta pierwsza opcja. A może kupiłaś nieco zbyt małe spodnie pod wpływem impulsu? Po przymiarce w domu okazało się, że są zdecydowanie bardziej obcisłe niż wydawało Ci się to w przymierzalni w sklepie. Ubrania, szczególnie te wykonane z tkaniny denimowej, lubią pod tym względem płatać nam figle. Dlatego warto znać sposoby, aby sobie z takimi sytuacjami radzić. Dlatego jeśli Twoje spodnie są krnąbrne i nie chcą Ci się podoporządkować tak jak tego chcesz, nie przejmuj się! Jest wiele sposobów na rozciąganie jeansów w udach, w pasie, czy też na długości. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Jak rozciągnąć jeansy? Poznaj skuteczne sposoby

Pamiętaj, że jeansy damskie potrafią być wykonane z bardzo różnego rodzaju jeansu. Jedne z nich będą lepszej jakości i będą zdecydowanie bardziej podatne na rozciąganie, inne z kolei mogą okazać się bardziej oporne. Jednakże jeans ma to do siebie, że jest tkaniną elastyczną i podatną na rozciąganie, więc w większości spodni jeansowych rozciąganie powinno przynieść porządane rezultaty.

Jak rozciągnąć jeansy w udach i na pośladkach

Twoje jeansy się buntują i nie chcą swobodnie wcisnąć się na Twoje uda i pośladki? Szukasz sposobu na to jak skutecznie rozciągnąć spodnie? Zacznij od najprostszego i jednocześnie najprzyjemniejszego (bo wymagającego od Ciebie najmniejszej ilości pracy) sposobu. Załóż te niebotycznie ciasne spodnie na siebie i spryskaj je wodą z pomocą pojemnika ze spryskiwaczem, w miejscach, gdzie spodnie wymagają rozciągnięcia. Następnie ponoś je na sobie przez dłuższy czas. Dla lepszego efektu możesz robić w spodniach przysiady bądź poćwiczyć podnosząc kolana do brody. W taki sposób zwilżone jeansy będą bardziej podatne na rozciąganie, zabieg ten powinien dać oczekiwany efekt już po jednym razie. Zdejmij spodnie i pozostaw je rozłożone na płasko do całkowitego wyschnięcia. Ta metoda jest najlepsza do rozciągania spodni, które bardzo przylegają do ciała. Wykonywanie w nich nawet najmniejszych ruchów będzie skutkowało ich rozciąganiem.

Jak rozciągnąć jeansy w udach i na pośladkach
Jak rozciągnąć spodnie z jeansu w pasie?

Jak rozciągnąć spodnie na długość?

W przypadku rozciągania spodni jeansowych na długości również będzie Ci potrzebna spora ilość wody. Nie zakładaj spodni, ale spryskaj je obficie wodą i rozłóż na równej, twardej podłodze (nie na dywanie, lepiej na panelach lub płytkach). Następnie złóż spodnie w pół i stań na nich gołymi stopami, a następnie wykonuj stopami ruchy jakbyś chciała zrobić krok, nie odrywaj stóp od materiału, naciągaj go powoli aczkolwiek nieprzerwanie. Sposób ten naprawdę działa. Musisz pamiętać, że spodnie mogą dość znacznie zyskać na długości po takim zabiegu, ale nie zapomnij także, że mogą stracić na szerokości. Jeśli więc nie chcesz, aby jeansy nie zrobiły się zbyt ciasne w udach i nogawkach, sposobu tego używaj tylko na tych spodniach, które mają dość szerokie nogawki i mają z czego się wydłużać.

Jak rozciągnąć spodnie z jeansu w pasie?

Przybyło Ci kilku centymetrów w miejscu dla kobiet najmniej komfortowym? Zastanawiasz się jak rozciągnąć spodnie w pasie? Do tego zabiegu również będzie Ci potrzebna woda. Spryskaj spodnie w pasie, a następnie nałóż je na szerokie krzesło, niewielki stolik, bądź inny wystarczająco szeroki mebel bądź przedmiot. Pozostaw tak spodnie nie przez kilka minut, a najlepiej przez kilka godzin! Pamiętaj, aby spodnie były rzeczywiście mocno naciągnięte, a będą stopniowo i powoli rozciągać swój splot, a co za tym idzie będą zyskiwać milimetry, a może nawet i kilka centymetrów w pasie. Innym skutecznym sposobem na rozciągnięcie jeansów w pasie będzie zrobienie tego przy użyciu żelazka parowego. Rozłóż spodnie na desce do prasowania i zwilż je mocno za pomocą gorącej pary wodnej z żelazka. Następnie rozciągaj spodnie dłońmi, zwyczajnie ciągnąc je obiema rękami w przeciwną stronę, mocnym i szybkimi ruchami. Sposób ten jest dość pracochłonny, ale również skuteczny.

pixel