Jak przygotować ubraniową wyprawkę pierwszoklasisty?

2019-08-06
Jak przygotować ubraniową wyprawkę pierwszoklasisty?

Choć mamy początek sierpnia, to nie wszyscy rodzice są w stanie skupić się wyłącznie na wakacjach. Bo już za kilka tygodni rozpoczyna się rok szkolny! Mając w domu przyszłego pierwszaka – tematem przewodnim z pewnością jest wyprawka pierwszoklasisty! 

ubraniowa wyprawka dla pierwszoklasistyOczywiście wyprawka szkolna dla dziecka wiąże się głównie z przyborami, a większość placówek przygotowuje specjalne listy, których wystarczy się trzymać, żeby wyposażyć malucha w niezbędniki. Ale oprócz książek, zeszytów, materiałów do pracy, plecaka, lunchboxa i tak dalej – warto pomyśleć również o odpowiednich ubraniach dla przyszłego ucznia!

Ubraniowa wyprawka pierwszoklasisty?

To nie lada wyzwanie które warto podjąć! Wszak nie tylko odjazdowy piórnik i super kolorowy tornister mogą sprawić, że pierwszak będzie czuł się pewny siebie i szczęśliwy z powodu czekającej go przygody ze szkołą! Animuszu z pewnością dodadzą mu również modne i wygodne ubrania dziecięce, w których będzie gotowy do działania w nowych okolicznościach!

Czym ubrania dla pierwszaka powinny się charakteryzować?

  • Przede wszystkim muszą być wyjątkowo praktyczne. Liczy się tutaj zapewnienie dziecku maksymalnej wygody! Ubrania winny sprawdzać się zarówno podczas lekcji (nie uwierać, nie podrażniać), jak i zabawy (nie krępować ruchów). Dlatego warto zwracać uwagę na dobrej jakości tkaniny.
  • Ale oczywiście – powinny też wyglądać fajnie i wpisywać się w styl dziecka. Chłopcy świetnie czują się kolorowych T-shirtach z nadrukami i w wygodnych spodniach. To mogą być np. spodnie dresowe, do których sprawdzi się komfortowa bluza na suwak. Tę można zdjąć bądź ubrać w każdej chwili, w zależności od tego – czy dziecko spędza czas w klasie czy na boisku szkolnym. Na chłodniejsze dni przydadzą się miękkie spodnie denimowe i jeansowe katany, a całość dopełni sportowa kurtka dziecięca. Dziewczynki często noszą legginsy i tuniki lub sukieneczki. Ale to oczywiście zależy od indywidualnych preferencji!
  • Jednak wszystkie dzieci potrzebują też stroju gimnastycznego, który przydaje się podczas zajęć wychowania fizycznego. Najczęściej są to krótkie spodenki i białe koszulki, a na chłodniejsze dni – dres sportowy.
  • Również obuwie ma znaczenie. Większość placówek preferuje obuwie zmienne, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w dodatkową parę trampek do chodzenia po szkole!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel