Jak przechowywać swetry — podstawowe zasady przechowywania grubych swetrów

2022-10-05
Jak przechowywać swetry — podstawowe zasady przechowywania grubych swetrów

Jesień kocha swetry! Kardigany z dużymi ozdobnymi guzikami, krótkie sweterki wciągane przez głowę, swetry ze stójką zapinane na suwak, wszelkiego rodzaju golfy. Rodzajów swetrów jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie wymienić. Zapewne masz kilka w swojej szafie, a że swetrów nigdy za wiele, zapewne dokupisz jakieś także w tym sezonie jesienno-zimowym, wychodząc Ci naprzeciw zapraszamy pod linki swetry męskie i swetry damskie. Problem ze swetrami pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeba je wszystkie ulokować gdzieś w szafie lub garderobie, to nie cieniutkie T-shirty żeby móc je złożyć w niewielką kosteczkę, swetry zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż inne części garderoby.

Przechowywanie swetrów z wełny — czy mogą wisieć na wieszaku?

Wełniane swetry są bardzo delikatne i w związku z tym powinny być specjalnie traktowane. Mowa tu o ich użytkowaniu, pielęgnacji oraz przechowywaniu. Jak przechowywać swetry w szafie? Czy i jak wieszać swetry na wieszaku? Prawdą jest, że wieszanie swetrów może okazać się bardzo ryzykowne. Sweterki bowiem mają to do siebie, że mogą się wyciągać, gdyż ich włókna są bardzo elastyczne. Szczególnie jeśli mowa o swetrach z naturalnych tkanin, wełny, wełny merino, czy kaszmiru. Zastanawiasz się, jak przechowywać swetry z kaszmiru, czyli te najbardziej delikatne i wartościowe? Zdecydowanie lepiej układać je na półeczce lub w szufladzie, aniżeli wieszać je na wieszaku. To samo tyczy się między innymi sposobów suszenia świeżo wypranych swetrów. Pamiętaj, aby nigdy i pod żadnym pozorem nie rozwieszać mokrych swetrów na suszarce lub na wieszaku, w ten sposób mogą one stracić swój kształt. Zawsze susz swetry rozłożone na płasko na przykład na krześle albo suszarce do ubrań.

Przechowywanie swetrów — jak je składać?

Gdy wiesz już jak wieszać swetry (a więc, że lepiej ich nie wieszać), pora dowiedzieć się, jak najlepiej je składać do szafy. Najbardziej powszechne jest układanie swetrów warstwowo na półeczkach w szafie, a zdecydowanie wygodniejszym i praktyczniejszym sposobem jest układanie ich w pionie lub w poziomie w szufladach. Pierwsza opcja jest jednak zdecydowanie lepsza, gdyż jak tylko otworzysz szufladę, od razu będziesz widzieć jakie swetry masz do wyboru, nie musisz ich nawet wyciągać.

Wciąż nurtują Cię zagadnienia, gdzie przechowywać ubrania oraz jak przechowywać ubrania w szafie? Do segregowania ubrań w szafie możesz używać specjalnych pudełek i przegródek, przydadzą się także różnego rodzaju pojemniki. Dzięki nim na pewno łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w szafie, czy garderobie. Sprawdzą się także większe kosze lub skrzynie na ubrania, tak naprawdę z przechowywaniem ubrań warto eksperymentować, aby znaleźć sposób na przechowywanie ubrań, który najbardziej Ci odpowiada.

Odświeżanie i dbanie o swetry, czyli jak zachować ich jakość przez długie lata?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, swetry potrafią być bardzo problematyczne jeśli chodzi o odświeżanie ich oraz pielęgnację. Należy pamiętać, aby zawsze czytać metki i wszywki od producenta, na których można znaleźć wszystkie niezbędne na ten temat informacje. Nigdy nie pierz w pralce automatycznej swetrów, które mają na metce pranie ręczne. Możesz w ten sposób nieodwracalnie zniszczyć sweter, szczególnie ten wykonany z naturalnych włókien. Jeśli zatem chcesz, aby Twój ulubiony sweterek służył Ci przez długie lata, musisz stosować się do zaleceń producenta i być bardzo delikatnym.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel