Jak pozbyć się trądziku?

2018-07-21
Jak pozbyć się trądziku?

Boryka się z nim 79-95% nastolatków i 40-54% osób powyżej 25 roku życia!

Pojawiły się u ciebie wypryski? Nie panikuj! Lekki trądzik nie wymaga leczenia doustnego, ale na pewno warto wybrać się do dermatologa, który doradzi ci jak postępować ze skórą, by problem z czasem się nie pogłębił. Jeśli twój trądzik jest sprawą przewlekłą – lekarz na pewno podejmie odpowiednie kroki, zarekomenduje środki i doradzi ci jak pozbyć się trądziku. Zarówno profesjonalne leczenie, jak i walkę prewencyjną – możesz wesprzeć indywidualnymi działaniami

Jak pozbyć się trądziku?

  • Choć nie do końca wiadomo co go wywołuje – to specjaliści stawiają na nieodpowiedni styl życia. Stres, negatywne oddziaływanie dobrodziejstw współczesnej technologii (np. klimatyzacja), przetworzone jedzenie. To tylko niektóre czynniki, które na pewno nie sprzyjają wyeliminowaniu problemów skórnych. Dlatego pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to to, co jemy. Warto stawiać na zdrową dietę bogatą w warzywa i owoce, ryż, kasze, orzechy. Zapomnij natomiast o batonach, chipsach i wszelkiego rodzaju fast foodach! Twoja dieta powinna zawierać witaminy i minerały. Unikaj energetyków, kawy i innych substancji, które je z ciebie wypłukują. Przeczytaj też: „Jedz na zdrowie”
  • Stawiaj na kosmetyki, które nie są naszprycowane chemią. Im krótsze i prostsze składy specyfików – tym lepiej. Powszechnym błędem przy trądziku jest również stosowanie wszelkich preparatów antybakteryjnych. Nie o bakterie, a o zmiany hormonalne tu chodzi, a używane środki tylko wysuszają skórę… Nie tędy droga! Skórę należy tonizować i nawilżać, a pojawiające się zmiany – zwalczać punktowo. Świetnym środkiem naturalnym jest np. olejek z drzewa herbacianego.
  • Dbaj o siebie, uprawiaj sporty, wysypiaj się. Sen to czas na regenerację – również skóry. Aktywność na świeżym powietrzu dotlenia ją i pozwala na „złapanie” w naturalny sposób witaminy D. Pamiętaj jednak o stosowaniu na słońce lekkiego kremu ochronnego z filtrem. Słońce też wysusza…
  • Nie wyciskaj! Chyba, że sok z cytryny na skórę! Jeśli masz zmiany ropne – wybierz się lepiej na peeling kawitacyjny do kosmetyczki, która oczyści twoją skórę ultradźwiękami.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel