Jak pieszczotliwie mówić do dziewczyny?

2019-09-05
Jak pieszczotliwie mówić do dziewczyny?

Jeśli pospolite, aczkolwiek zawsze bezpieczne „kochanie” trochę ci się znudziło i chciałbyś zwracać się do swojej drugiej połowy w miły, szczególny, ale jednak trochę inny sposób – ten tekst jest dla ciebie! 

dlaczego ludzie w związkach mówią do siebie infantylnie?

Kotku, skarbie, misiu, dziubasku... takie określenia w życiu zakochanych par są na porządku dziennym. Oczywiście jest to sympatyczne, słodkie i jeśli nikomu to nie przeszkadza – nazywajcie się jak chcecie!

jak pieszczotliwie mówić do dziewczynyWarto jednak znać genezę stosowania tego rodzaju określeń! Chodzi o tzw. baby talk, czyli mowę matczyną. Tak, tak! Wszystko ma swój początek u mamy Otóż rodzicielki na całym świecie, niezależnie od kultury – zwracają się do dzieci w zdrobniały, pieszczotliwy sposób. Wyrażający miłość i budujący więź z dzieckiem. I to właśnie tworzenie więzi i wzmacnianie poczucia przywiązania – sprzyja pieszczotliwemu nazywaniu się w związkach! Lubimy też, w pędzącym świecie pełnym norm, poczuć się zaopiekowani, trochę mniej dorośli – niż na co dzień musimy być. Także jak z powyższych wynika – potrzebujemy czułych słówek z powodu tkwiących głęboko w nas potrzeb.

Jak pieszczotliwie mówić do dziewczyny?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi! Za to wiadomo, że oficjalnych sformułowań raczej się unika. Wszak nic w tym złego, że do kogoś kogo się kocha – chce się mówić w zdrobniały sposób. To skraca dystans i pogłębia więź. Ponadto kobiety to uwielbiają! Udowodniono także, że pary rozmawiające swoim własnym językiem – są szczęśliwe w związkach!

Tradycyjne „kochanie” jest super, podobnie jak „żabko” czy „rybko” albo „królewno” Jednak warto przemyśleć sprawę i dobrać naczelne hasło do charakteru i temperamentu danej osoby. Albo jakiejś specyficznej sytuacji, w której tylko wy dwoje wiecie o co chodzi. Jak pieszczotliwie mówić do dziewczyny? Niebanalnie!

Sprawdź: Odzież damska w Denley.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel