Jak nosić nerkę?

2019-06-10
Jak nosić nerkę?

Na biodrach, na pasie, na ramieniu, w stylu cross-body? Wielu współczesnych facetów zastanawia się – jak nosić nerkę prawidłowo? A tak naprawdę – możliwości jest wiele! 

Męska nerka to praktyczny dodatek, który szczególną popularność zdobył w latach 80-tych ubiegłego wieku. Nie było to wówczas akcesorium stanowiące przemyślany element stylizacji. Raczej niezbędna „mini torba” na drobiazgi przydatna turystom, pozwalająca im wykonywać różne czynności (np. robić zdjęcia) bez absorbowania rąk dodatkowymi, podręcznymi rzeczami. Nerki męskie służyły typowo funkcjonalnie.

jak nosić nerkę
Męska torba na ramię – Denley.pl

Zmieniło się to jednak na przełomie XX i XXI wieku! To właśnie wtedy firma Nike, wychodząc na przeciw ludziom uprawiającą wszelkiego rodzaju aktywności – zdecydowała o wypuszczeniu na rynek sportowych torebek na paskach. Dodatek dedykowany sportowcom wpisał się w modę miejską i nerki zaczęły pełnić jednocześnie rolę stylistyczną.

Jak nosić nerkę męską?

Po pierwsze – z dumą! Był moment, że nerki stanowiły symbol obciachu! To jednak zmieniło się o 180 stopni! W ostatnich latach, po raz pierwszy w historii mody, saszetki na pasku docenione zostały przez designerów różnych stylów. Nosi się je do stylizacji miejskich, high street, activewear i tych z najwyższej modowej półki.

Po drugie – z poczuciem praktyczności outfitu. Bo saszetki na paskach nie tylko dopełniają ostateczny look stylizacji, nadając im charakteru, ale wciąż też pełnią swoje pierwotne funkcje. Smartfon, pieniądze, klucze, ładowarka, słuchawki – te wszystkie podręczne niezbędniki możesz nosić w nerce, zamiast „trzymać je po kieszeniach”.

Po trzecie – na różne sposoby! Wszystko zależy od stylu ubierania się i materiału z jakiego stworzona jest nerka. Sportowa męska torba na ramię (noszona z przodu lub na plecach!) świetnie dopełni twój miejski look, z jeansami czy joggerami i z T-shirtem. Kolorowa nerka na pasie wpisze się w trend wakacyjny. Modele z eko-skóry, przewieszone przez tors (cross-body), nosi się nawet do casualowych garniturów!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel