7504

Jak nosić koszule w paski?

Jak nosić koszule w paski?

26. Jak nosić koszule w paski?

Zdecydowanie bardziej wyrazistą alternatywą dla koszul gładkich są modele w kratę. Drobną, dużą, vichy albo wielokolorową. Ale jest jeszcze jedna opcja. Koszule w paski, które w wyjątkowy sposób łączą w sobie zalety koszul gładkich i w kratę. W dodatku koszule w paski wciąż są mało popularne, więc dość łatwo można z nimi stworzyć niepowtarzalny, wyrazisty look na różne okazje.

Do mitów należy zaliczyć przekonanie, że prążki nie sprawdzają się na co dzień. Odważnie można też łączyć je z innymi wzorami, w tym również kratą, i wcale nie jest to bardzo trudne. Wystarczy tylko znać kilka podstawowych zasad, a bez trudu stworzy się ciekawy i stylowy outfit z koszulą w prążki w roli głównej.

Chociaż koszule w paski nie są szczególnie popularne, to w ich obrębie można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów prążków. Zdecydowanie najbardziej popularny jest prążek bengalski, w którym paski kolorowe i białe są tej samej szerokości. W zależności od upodobań, można wybierać szeroki lub wąski prążek bengalski, przy czym ten drugi z oddali wygląda niemal jak gładki materiał i doskonale sprawdza się nawet w biznesowych stylizacjach z garniturem.

Mniej formalnym rodzajem prążków jest tzw. prążek cukierkowy, w którym kolorowe prążki są węższe od białych. Najlżejszym wariantem jest prążek ołówkowy z cienkimi, kolorowymi paskami na kontrastowym tle. Najrzadziej spotkać można się z paskami wielokolorowymi, które układają się we wzór przypominający ślady opon na nawierzchni. Stąd też właśnie pochodzi jego nazwa, truck stripe.

W męskich stylizacjach zdecydowanie najczęściej pojawiają się koszule w paski w tzw. bengalski prążek. Zwykle są to koszule granatowe, błękitne albo czerwone. Świetnie sprawdzają się one w zestawach z marynarką albo garniturem, nie tylko gładkim. Koszula w prążki świetnie wygląda z garniturem w kratę, jodełkę albo paski. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o jednej złotej zasadzie. Przy łączeniu ze sobą deseni, różne powinny być wielkości poszczególnych wzorów. Jeśli więc np. garnitur w dużą kratę, to koszula w drobniejsze paski. Ciekawy efekt zapewnia też łączenie koszuli w paski z wzorzystym krawatem.

Prążki fantastycznie sprawdzają się zestawione z marynarką, jako koszula do pracy. Doskonale wyglądają też wyraziste koszule w paski z kontrastowymi kołnierzykiem i mankietami. Warto je polubić nie tylko ze względu na wyrazistość czy oryginalność. To właśnie ten fason, który optycznie wysmukla, ale wcale nie zaburza proporcji sylwetki szczupłych mężczyzn.

Dobrze jest też pamiętać, że nie jest to zbyt formalny wzór, by nie nosić go na co dzień. Przeciwnie, koszule w paski znakomicie wypadają w stylizacjach codziennych, letnich, nieformalnych. Bez obaw można zestawiać je z jeansami, kolorowymi spodniami, a nawet szortami. By osiągnąć najlepszy efekt, koniecznie trzeba jednak zwracać uwagę na detale. Koszule w paski idealne na co dzień to modele z nieformalnym kołnierzykiem button down, kieszonką, zaokrąglonym dołem. Dobrym wyborem na co dzień, zwłaszcza na ciepłe dni, będą też koszule w paski z krótkim rękawem. Wyraziste, ale o wiele bardziej oryginalne niż letnie koszule w kratę.

Jak nosić koszule w paski?
Jak nosić koszule w paski?
Jak nosić koszule w paski?
pixel