Jak kupić męski płaszcz?

2018-02-19
Jak kupić męski płaszcz?
Wygodny, krótki płaszcz dwurzędowy to idealna propozycja dla szczupłych, aktywnych facetów_Denley.pl
Jak kupić męski płaszcz?
  • Pamiętaj, że z założenia służy do tego, by uzupełnić nim outfit z marynarką. Dlatego kupując go – warto wziąć pod uwagę odpowiednie dopasowanie. Powinien być nieco szerszy, pasować nie tylko na samą koszulę i sweter.
  • Dopasowanie to priorytet, Zwróć uwagę na odpowiednią szerokość ramion i wystarczającą ilość miejsca w rękawie, by móc ubrać się warstwowo. Zbyt opięte rękawy wpłyną na zakres ruchu i komfort noszenia.
  • Kolejna ważna rzecz to rękawy płaszcza. Tutaj, w przeciwieństwie do tego, gdy nosimy marynarkę na koszulę – nie chcemy by cokolwiek wystawało z mankietów. Idealny rękaw płaszcza kończy się na wysokości początku kciuka. Zbyt długi rękaw z kolei, sprawiłby, że będziesz wyglądał jakbyś odziedziczył płaszcz po starszym bracie.
  • Najlepszy męski płaszcz na zimę to „ciężki” płaszcz. Czyli zrobiony z solidnego materiału. Jeżeli twoja sylwetka ma jakiekolwiek nierówności – np. jedno ramię jest niżej od drugiego – to porządny płaszcz optycznie zniweluje problem, zamiast go dodatkowo podkreślać np. marszcząc się.
  • Tułów płaszcza powinien układać się w klepsydrę. Być szerszym w plecach i mieć lekkie wcięcie w okolicach talii. Dół znów szerszy. Jeśli płaszcz po zapięciu marszczy się – oznacza to, że jest za ciasny. Jeśli możesz chwycić na nim więcej niż kilka cm materiału wokół tułowia – wtedy jest zbyt luźny. Płaszcz musi być dobrany do sylwetki!
  • Jaką długość wybrać? Dłuższy lepiej utrzymuje komfort cieplny i nadaje sylwetce proporcji. Krótszy sprawi, że będziesz wyglądać na wyższego i odejmie kilku lat. Płaszcz dwurzędowy dodaje wizualnej tężyzny. Dobierz palto do swoich potrzeb!
  • Unikaj płaszczy, które poddały się trendom. Nie będą modne dłużej niż 2-3 sezony. Stawiaj na modele ponadczasowe, inspirowane sportem i militariami, które charakteryzują się określonymi cechami. Klasyczne płaszcze zapinane są na guziki.
  • Najbardziej uniwersalne kolory płaszczy to granatowy i czarny. Sprawdzi się też szary i w odcieniach brązu.
  • Aby kupić męski płaszcz, idealny dla siebie, koniecznie przeczytaj również tekst pt. „5 płaszczy, które przetrwały próbę czasu”. W tym wpisie rozbieramy kultowe modele na czynniki pierwsze i doradzamy – co wybrać!?
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel