Jak dbać o pasek skórzany?

2019-08-22
Jak dbać o pasek skórzany?

Skórzany pasek do spodni to niebywały atrybut kompletnej, męskiej stylizacji. Ten stylowy gadżet raczej nie gra tzw. pierwszych skrzypiec w całym outficie, ale zdecydowanie może on być jego zwieńczeniem! Ukoronowaniem! 

pasek skózany do spodni
Prawidłowo przechowywany pasek skórzany winien być zwinięty w spiralę. Denley.pl

Pasek do spodni spełnia dwa zasadnicze zadania. Jest wspomnianą wyżej „kropką nad i” w imażu eleganckiego mężczyzny. Jednak trzeba pamiętać, że to przede wszystkim praktyczne akcesorium modowe ułatwiające życie Najprościej rzecz ujmując – podtrzymuje on spodnie na właściwym miejscu i modeluje sylwetkę. Niezależnie od pełnionych funkcji – skórzany pasek do spodni jest dodatkiem, który trzeba pielęgnować. Podobnie jak skórzane portfele czy buty… Zadbany pasek może posłużyć przez długie lata!

Jak dbać o pasek skórzany?

  • Paski do spodni ze skóry muszą być odpowiednio przechowywane! Po każdym użyciu pasek skórzany należy wyjąć ze szlufek, a następnie zwinąć w spiralę. Nie wiesza się pasków „na prosto”, na krzesłach, wieszakach. Prostowanie raczej im szkodzi niż sprzyja. Pasek ułożony w spiralę należy schować do szafy lub szuflady, w której jest sucho. Tego akcesorium nie powinno narażać się zarówno na oddziaływanie wilgoci, jak i słońca. W razie ewentualnego zmoczenia – pasek trzeba przetrzeć suchym ręcznikiem i pozwolić mu doschnąć przez dzień lub dwa.
  • Różnie bywa i podobnie jak inne elementy męskiej garderoby – skórzany pasek do spodni może ulec poplamieniu. Wyciera się go wówczas papierowym ręcznikiem (osuszając z nadmiaru tłuszczu czy innej substancji), a następnie zasypuje się pudrem lub po prostu mąką ziemniaczaną. Talk należy zetrzeć po kilku godzinach, a plama powinna zniknąć.
  • Podobnie jak inną galanterię – paski ze skóry należy impregnować. Impregnacja pozwala na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń powierzchni, a jednocześnie przedłuża doskonały wygląd, elastyczność i wodoodporność paska.

Przeczytaj też: „Męskie paski do spodni – jak wybierać?”

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel