Jak dbać o męskie stopy i paznokcie?

2017-06-14
Jak dbać o męskie stopy i paznokcie?

Jednak noszenie skarpetek do sandałów w naszych realiach – nadal nie przystoi… Jeśli jest gorąco i decydujesz się na tego typu obuwie – niech przyświeca Ci cel i wentyluj stopę na 100%. Ale pamiętaj o jednym! Upewnij się, że Twoje gołe stopy wyglądają schludnie! Niedopuszczalne są brudne palce i długie, zaniedbane paznokcie…

W naszym „grooming’owym” cyklu, można było przeczytać ostatnio o tym, jak poradzić sobie z poceniem stóp?! To już wiesz, a dziś na tapetę bierzemy ich pielęgnację, szczególnie, że lato za pasem. Jeszcze chwila i wszyscy wyruszą na plaże i będą śmigać po kurortach w klapkach! To oznacza, że trzeba odkryć stopy, a to co ukaże się „tam na dole” – nie powinno budzić grozy. Wszak współczesny facet to nie Sasquatch z Gór Skalistych…

Pielęgnacja stóp wcale nie jest trudna i wymagająca. Mężczyźni mają znacznie łatwiej niż kobiety. Oczywiście, możesz wybrać się na profesjonalny pedicure i wówczas kosmetyczka zajmie się Twoimi stopami kompleksowo, ale sam też świetnie sobie poradzisz! Liczy się systematyka!

Jak dbać o męskie stopy?

  • Zadbaj o pięty. Mają to do siebie, że skóra na nich często jest twarda, bo narasta tam spora warstwa zrogowaciałego naskórka.  Aby się go pozbyć, wymoczone wcześniej stopy (np. w kąpieli solnej), osuszone, potraktuj drobnoziarnistą tarką, zwykłym pumeksem lub peelingiem. Później posmaruj stopy kremem nawilżającym.
  • Jeśli masz problem i pękają Ci pięty – potrzebne będzie zdecydowane działanie. Najczęściej świadczy to o niedoborach witamin A i E. Przyjrzyj się więc swojej diecie – być może trzeba ją zmodyfikować.
  • Niektórzy faceci zmagają się też z grzybicami stóp i paznokci. W takiej sytuacji trzeba udać się do lekarza dermatologa lub do podologa.

Paznokcie! Istna zmora jak latem okiem sięgnąć. Wystarczy przejechać się podmiejskim autobusem lub iść na rybę w jakiejś wakacyjnej miejscowości… by stracić apetyt. Tego się nie da odzobaczyć… Straszne i dziwne. Bo pielęgnacja męskich paznokci u stóp jest banalnie prosta. Wystarczy trzymać się kilku zasad…

Jak dbać o paznokcie u stóp?

  • Wbrew powszechnej opinii – nożyczki i obcinaczki to nie jest dobry wybór. Odpowiedni kształt i długość paznokcia łatwiej uzyskać za pomocą pilnika.
  • Aby uniknąć ryzyka wrastania – paznokcie skracamy „na prosto” wzdłuż linii wału paznokciowego i nie przy samej skórze. Patrząc na palec z góry, w kontekście długości paznokcia, powinien być widoczny ok. 1 mm opuszka palca. Nie mniej i nie więcej.
  • Skórki wokół paznokcia usuwamy specjalnymi cążkami.
  • Aby paznokcie nie wrastały ważne są zarówno zabiegi kosmetyczne, ale też odpowiednie obuwie. Już ustaliliśmy, że latem wskazane są sandały, ale w pozostałych okresach roku, warto zwracać uwagę na to, by buty noszone na co dzień nie miały wąskich przodów.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel