Grunge! Styl z duszą, który nie umrze nigdy!

2018-09-29
Grunge! Styl z duszą, który nie umrze nigdy!
seattle
Seattle – kolebka muzyki i stylu grunge.

Z Seattle i z obskurnego garażu, w którym nie dbano o nic. Tylko o muzykę… Nieczysty, niedbały, ale wcale nie wychodzący na przekór modzie i trendom. Po prostu tam gdzie powstał grunge, w mieście zlanym deszczem – ignorowano wszelkie nurty.

Ciuchy kupowano w sklepach typu „charity”, a miały być one jedynie ciepłe, wygodne i praktyczne. Odpowiadające rzeczywistości otaczającej młodych, kompletnie „spłukanych” ludzi.

Grunge! Wytarte jeansy, wyciągnięte swetry…

Nirvana, Pearl Jam, Soungarden – słysząc nazwy tych kapel grających alternatywnego rocka – myślisz grunge. A widzisz długie włosy i charakterystyczne stylizacje. Flanelowe koszule w kratę, wyciągnięte swetry, przetarte spodnie jeansowe. Z jednej strony wydają się niedbałe, ale tutaj to ta druga strona ma znaczenie. Te ciuchy to synonim buntu, dążenia do wolności, są niczym nieskrępowane i nawet, gdy wyglądały źle – to wyglądały dobrze. Jak sam Kurt Cobain – człowiek, którego styl zostanie kultowym już na zawsze!

Dlaczego ten amerykański styl powstały w latach 80-tych do dziś jest kopiowany i nigdy nie straci na swojej popularności? To proste! Ma w sobie ikrę młodości! I uwielbiają go nie tylko fani mocniejszych brzmień, a wszyscy, którzy pielęgnują w sobie rebelianckiego ducha.

koszula flanelowa grunge
Koszula flanelowa z dodatkowymi aplikacjami. Modowa ikona stylu grunge. Denley.pl
Grunge dzisiaj.

Noś postrzępione spodnie jeansowe, najlepiej jeśli będą oryginalnie poprzecierane, autentycznie znoszone. Najbardziej klimatyczne będą modele czarne, ale mogą być również w kolorze indygo. Zaopatrz się też w swetry typu oversize i buty w militarnym klimacie albo chociaż trampki.

Pod tanią, wygodną, ponadczasową koszulę z miękkiej i ciepłej flaneli – możesz włożyć T-shirt z grafiką, ale też męski longsleeve jednokolorowy, w charakterystyczne dla nurtu paski czy też z dowolnymi nadrukami. Zaprzyjaźnij się też z jeansową kurtką, personalizuj swoje ciuchy jak chcesz. Możesz dorabiać im łaty, albo naszywki.

Bądź anty-modny, nie wybieraj to co ładne, ale to co „brzydkie” np. militarne kurtki moro lub w kolorze khaki. Bądź sobą!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel