Gołe kostki to już przeszłość!? Sprawdź trend na spodnie w skarpetkach!

2018-11-22
Gołe kostki to już przeszłość!? Sprawdź trend na spodnie w skarpetkach!

Jeszcze do niedawna dominującym trendem oscylującym wokół dolnych partii nóg był pinroll (Przeczytaj też: „Pinroll – stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?”) i gołe kostki, a tymczasem naprzód wysuwa się nurt zgoła odmienny… Teraz na topie są spodnie w skarpetkach, czy jak kto woli – skarpetki na spodniach!

Geneza trendu!

skarpetki na nogawkach spodniZ lekka kiczowaty stajl krąży po świecie już od jakiegoś czasu i stoi w opozycji do celowo podwijanych nogawek oraz spodni typu joggers. Choć kojarzy się z narciarzami „po nartach” to w modzie mniej użytkowej zapoczątkowali i rozpropagowali go w 2017 roku – Gosha Rubchinskiy i Kanye West, którzy słyną z kreowania niebanalnych stylizacji streetwearowych. Czasem tak brzydkich i przejaskrawionych, że aż kultowych i naprawdę wartych uwagi.

Moda miejska to lubi, chłonie i przyjmuje takie eksperymenty za własne, sprawdzając ich rację bytu na żywym organizmie. Tak stało się ze skarpetkami, których jeszcze niedawno brakowało w stylizacjach, a teraz wychodzą na ich pierwszy plan w modzie ulicznej, a nawet klubowej! I to w dobitnym stylu!

spodnie w skarpetkachSpodnie w skarpetkach! Tak czy nie?

Cóż. W modzie męskiej związek spodni, które są uwikłane w skarpetach jest… specyficzny. I na pewno nie każdy facet zdecyduje się na to, by wejść w taki układ. Ale czy trzeba od razu wieścić rychły koniec tej parze? Niekoniecznie!

W wydaniu casualowym, gdzie specjalnie przedłużane i marszczone skarpety okalają nogawki spodni jeansowych, wychodząc wcześniej z wysokich i ciężkich butów – może to wyglądać całkiem okej. Również w wersji sportowej, odpowiednio dobrane spodnie wsunięte w skarpety prezentują się nawet nieźle.

Sock tuck trend ma swoje zalety. Zimą wreszcie nie marzną kostki, a jego zwolennicy doceniają nawet to, że spodnie dresowe nie ciągną się po ziemi i nie brudzą Historię noszenia skarpetek na spodniach zawsze można skroić na miarę, a czy nurt przyjmie się na dłużej? Zobaczymy! Zerknijcie na poniższe filmiki – pierwszy z przymrużeniem oka, drugi na poważnie. Być może też będziecie chcieli spróbować…

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel