Facet u chirurga plastycznego. Sprawdź, co możesz poprawić!

2017-08-11
Facet u chirurga plastycznego. Sprawdź, co możesz poprawić!

A już szczególnie jeśli dotyczy mężczyzn! Nierzadko facet u kosmetyczki potrafi budzić zdziwienie, a co dopiero u specjalisty od urody, który posługuje się… skalpelem!

W dużych ośrodkach miejskich da się jednak zaobserwować trend, w którym mężczyźni coraz częściej, na własnym ciele i skórze, doświadczają tego typu usług, a korzystanie z dobrodziejstw chirurgii plastycznej przestaje być wyłącznie domeną kobiet. Wszystko jest dla ludzi! Jeśli zachodzi taka potrzeba – to czemu nie?

Po co mężczyzna chodzi do chirurga plastyka? Z jakich zabiegów najczęściej korzysta? 

  • Gro mężczyzn wybiera zabiegi, które w stosunkowo prosty i szybki sposób – pozwalają na pozbycie się kompleksów i związanych z nimi uciążliwości. Chodzi np. o standardowe już poprawianie kształtu nosa czy korektę odstających uszu.
  • Kolejna ingerencja w ciało, która wydaje się być trendy to liposukcja. Panowie coraz częściej korzystają z alternatywnych metod na pozbycie się fałdek z boczków oraz tłuszczu z ud i pośladków i tutaj właśnie odsysanie wiedzie prym! Podobnie jak plastyka powłok brzusznych.
  • Niektóre zabiegi przeznaczone dla mężczyzn są naprawdę pożyteczne i zbawienne dla ich psychiki oraz komfortu. Np. wspomniana liposukcja pomaga zredukować przerośnięte piersi, powiększone w wyniku schorzenia, jakim jest przerost tkanek gruczołu piersiowego zwany ginekomastią.
  • Podobnie jest z interwencjami estetycznymi, dzięki którym można uporać się z łysieniem, szczególnie, gdy inne metody nie przynoszą oczekiwanych efektów.
  • Popularny wśród facetów jest microlipofiling, czyli modelowanie twarzy, przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Tą nowoczesną metodą można również pozbyć się zmarszczek, ale Was to raczej nie dotyczy. Tak samo jak plastyka opadających powiek czy lifting twarzy
  • Na co jeszcze stawiają faceci? Najczęściej na botoks i wstrzykiwanie, w newralgiczne miejsca, kwasu hialuronowego.

Ingerencja chirurgiczna jest dla wielu mężczyzn ostatecznością, ale jeśli ma to dodać 100% do pewności siebie – warto wziąć pod rozwagę takie rozwiązanie. Trzeba nadmienić, że niektóre zabiegi mogą zdecydowanie poprawić komfort życia, ale też pamiętać o tym – że operacja jest operacją i może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel