Dyplomatka. 5 powodów, dla których warto mieć ten płaszcz!

2020-01-22
Dyplomatka. 5 powodów, dla których warto mieć ten płaszcz!
Zwana także płaszczem Chesterfield, którego nazwa wywodzi się od szóstego hrabiego Chesterfield - Georga Stanhope'a, brytyjskiego arystokraty i dandysa żyjącego w 19 wieku. Dyplomatka to płaszcz prekursorki, którym na przestrzeni wieków inspirowało się wielu designerów. Jesienno-zimowy, wyróżnia się wśród męskich płaszczy wysokim stopniem formalności i jest przeznaczony dla stylowych gentlemanów. Choć jego nazwa jest bardzo zacna i kojarzy się z dyplomacją - dawniej był to po prostu płaszcz "handlowy", który dzięki swojej praktyczności - ułatwiał mężczyznom z wyższych sfer - robienie interesów.
dyplomatka! 5 powodów, dla których warto ją mieć!
  1. Cechy charakterystyczne tego płaszcza wpływają na jego ogromną funkcjonalność. Poczuje się w nim dobrze zarówno wysoki mężczyzna, jak i ten o nieco niższym wzroście. A to wszystko dzięki długości kończącej się najdalej na kolanie, która nie skraca optycznie sylwetki, a wręcz wysmukla ją. Płaszcz ten jest dopasowany,  najczęściej jednorzędowy i ma rozcięcie z tyłu, dzięki czemu świetnie podkreśla męską talię. Skąd ten krój? Otóż w 19 wieku - płaszcze noszono zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń - w miejscach publicznych. Musiały być więc one komfortowe i stylowe jednocześnie. Uwaga! Tego rodzaju płaszcz męski warto mierzyć na marynarkę, aby nie okazał się za ciasny!
  2. Klasyczny i elegancki! Tym płaszczem ogarniesz dosłownie każdą oficjalną okazję! Idealny do garnituru jest model w kolorze granatowym, szarym lub czarnym.
  3. Ewoluował i jest świetnie przystosowany również do noszenia w sytuacjach mniej oficjalnych. Płaszcz camelowy obniża nieco stopień formalności całego outfitu i świetnie nadaje się do zwieńczenia stylizacji z elegancką koszulą i spodniami chino, a nawet z jeansami o klasycznym kroju. Dyplomatka to płaszcz wyjątkowo uniwersalny i ponadczasowy.
  4. Nie musisz martwić się o jego stan. Dzięki długości idealnej - nie będzie gniótł się w samochodzie, a Ty zawsze będziesz wyglądać schludnie i stylowo.
  5. Jest to męski płaszcz doskonały na jesień i zimę, bo choć może być zrobiony z różnych tkanin, to powinien być ciepły.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel