Dokąd powinien sięgać krawat? Zasady noszenia krawata

2021-12-27
Dokąd powinien sięgać krawat? Zasady noszenia krawata

Święta to z jednej strony czas spędzony z rodzinami, a z drugiej moment, kiedy warto zrobić wrażenie swoim strojem. To jeden z tych momentów w roku, kiedy warto założyć koszulę i krawat, w niektórych rodzinach wymagany jest nawet garnitur. Zastanawiasz się jaka powinna być prawidłowa długość krawata? Czy krawat założony tylko do koszuli powinien mieć inną długość, niż ten założony do marynarki lub garnituru? Jaki węzeł jest najbardziej modny i jednocześnie najwygodniejszy? Czy krawat do koszuli to obowiązkowa część eleganckiej mody męskiej? Dowiedz się więcej o eleganckim męskim stylu.

Jak długi powinien być krawat?

Zatem jakiej długości powinien być krawat, aby wyglądał modnie i zgodnie ze standardami? Zasada jest prosta, końcówka krawata powinna sięgać paska od spodni. Może zachodzić na niego na około 1 centymetr. Błędem jest, jeśli krawat sięga daleko poza pasek lub kończy się w okolicy pępka. Wyjątkiem jest wąska wersja krawata, która jest obecnie coraz bardziej modna. Wąski krawat może kończyć się na około 1-2 centymetry przed paskiem. Jakiej szerokości krawat wybrać? Zależy to od Twojej sylwetki. Jeśli jesteś szczupłym i wysokim mężczyzną, wówczas możesz pozwolić sobie na wersję węższą, natomiast bardziej postawni mężczyźni, zwłaszcza ci z wystającym brzuszkiem powinni pozostać przy klasycznej, szerokiej wersji krawata.

Jak osiągnąć prawidłową długość krawata podczas wiązania?

Wiązanie krawata przyprawia Cię o ból głowy? Nie lubisz tego robić i często szybko tracisz cierpliwość podczas tej czynności? Rozwiązaniem jest zawiązanie krawata prawidłowo do swojej sylwetki raz i przechowywanie go w takiej zawiązanej już postaci. Jest to niesamowicie komfortowa opcja dla mężczyzn, którzy nie lubią wiązać krawata. Zawiązanie krawaty możesz przechowywać na zwykłym wieszaku w szafie, najlepiej na szerokim wieszaku z drewna. Wszystkie krawaty męskie mogą być tak przechowywane, aczkolwiek niektóre z nich po dłuższym czasie w tej formie mogą się zmiąć, wówczas warto raz na jakiś czas rozwiązać krawaty i je wyprasować.

Jakiej długości powinien być krawat w stosunku do wzrostu?

Zastanawiasz się jaka długość krawata do wzrostu będzie najbardziej odpowiednia? Tak naprawdę długość krawata i wzrost mężczyzny nie korelują ze sobą tak bardzo. Ważnym jest, aby krawat został odpowiednio dobrany do Twoich gabarytów, duży i postawny mężczyzna może śmiesznie wyglądać ze zbyt wąskim krawatem pod szyją i odwrotnie, niski i drobny mężczyzna z szerokim krawatem również może wywoływać uśmiech na twarzy. Najważniejszy w tym jest umiar i zdrowy rozsądek, jeśli z Twoim krawatem coś będzie nie tak, na pewno zauważysz to patrząc na siebie w lustrze.

A jak dobrać krawat do koszuli? Wszystko zależy od tego, jakie męskie koszule wizytowe nosisz. Wybór koszuli nie musi być trudny, jeśli chcesz wyglądać bardzo elegancko, sięgnij po klasyczną białą, gładką koszulę. Jeśli natomiast chcesz nieco się wyróżnić, możesz założyć koszulę we wzór, na przykład w paski, albo gładką, ale w interesującym kolorze. Zapraszamy do przejrzenia propozycji koszul męskich w sklepie internetowym Denley.pl.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel