Dlaczego trzeba mieć białe sneakersy?

2017-09-04
Dlaczego trzeba mieć białe sneakersy?

Bo białe sneakersy nigdy nie wyjdą z mody! A dlaczego nie? Bo są niesamowicie funkcjonalne i ponadczasowe! I świat fashion ma już tę pewność!

Choć sneakersy opanowały ulice dużych miast dopiero po 1985 roku, kiedy to ich kolekcję wypuścił na rynek sam Michael Jordan… Jak na trendy modowe – nie jest to znów tak wiele. Jednak niesłabnąca, a wręcz nieustannie rosnąca popularność tego rodzaju obuwia wskazuje, że ma ono swoje miejsce w świecie mody już na stałe. I doskonale przetrwało próbę czasu!

Bo trzeba pamiętać, że choć sneakersy (znane nam dzisiaj) wypromowali sportowcy i muzycy (RUN-DMC, 2PAC, Notorious B.I.G) to ich historia sięga początku XX wieku, a trampki można było zobaczyć już na stopach Marlona Brando czy Jamesa Deana w filmie „Buntownik bez powodu” z 1955 roku. A pierwsze buty z gumowymi podeszwami wykonał Charles Goodyear (ten od opon) w roku 1839! Do sportu weszły wraz z marką Converse w 1917, gdzie wykorzystywano je w lekkoatletyce, a najpopularniejszym brandem stał się Adidas, tworzący obuwie dla piłkarzy i buty do biegania.

Kontrastujące białe sneakersy świetnie uzupełniają streetwearowe stylizacje_Denley.pl

Później już poszło. Nie były to buty drogie, wymagające, za to wyjatkowo wygodne w użytkowaniu i praktyczne. Ponadto idealne nie tylko dla osób uprawiających różne dyscypliny, gdzie specjalne technologie konfrontowano z fizjologią i ergonomicznością. Również dla outsiderów, którzy lubili ubierać się wg. własnych zasad i przeciętnych ludzi, ceniących sobie komfort. Krótko mówiąc – dla wszystkich.

Sneakersy zagarnęły sobie własną przestrzeń w świecie obuwia sportowego i codziennego. Stały się ikoną popkultury i symbolem miejskiego szyku, wykraczając poza granice praktyczności. Kultowe sneakersy w kolorze białym stały się dla stóp tym – czym granatowe jeansy dla tyłków. Z odzieży specjalnego przeznaczenia – przeniknęły we wszystkie sfery współczesnej mody. Zarówno sportowej, casualowej jak i high fashion. Nikogo nie dziwi, gdy najwięksi światowi designerzy łączą je z garniturem czy innymi eleganckimi stylizacjami. Bo białe sneakersy zyskały nieskończoną ilość interpretacji!

Warto je mieć, bo są niewiarygodnie uniwersalne i łączą w sobie cechy obuwia sportowego z wyjściowym, Białe sneakersy świetnie będą wyglądać w stylizacji total, jak również wtedy, gdy kontrastują z ciemniejszą odzieżą. Dodają zawadiactwa, nonszalancji i luzu każdemu outfitowi. Nadają się zarówno do szkoły, gdzie można je zestawić z joggerami czy spodniami chino, jak i na wieczorne wyjście do kameralnego pubu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel