Dlaczego dziewczyny lubią męskie bluzy?

2019-01-17
Dlaczego dziewczyny lubią męskie bluzy?
Dlaczego dziewczyny lubią męskie bluzy?

„Wymiana” ubrań nie jest niczym nowym. Oddanie komuś czegoś (lub odebranie czegoś komuś) co jest wyjątkowe lub wartościowe (prawda, że kochasz swoje hoodies?) od zawsze stanowiło pewien element rytuałów związanych z zalotami, randkami, byciem w związku. Zwróć uwagę choćby na stare filmy! Faceci z klasą otulają kobiece ramiona swoimi marynarkami lub męskimi płaszczami, z kolei dziewczyny oddają ukochanym swoje naszyjniki (najczęściej na pożegnanie)… Kojarzysz?

Jeśli dziewczyna zakłada twoją bluzę i nosi ją publicznie, albo pozwala się nią tobie utulić – to trochę jak zmiana statusu na Facebook’u na: „W związku”. Ewidentnie coś jest na rzeczy. W przypadku par – to też sygnał na podkreślenie „jedności”.

dziewczyny lubią męskie bluzy
Dziewczyny lubią męskie bluzy, ale przygotuj się na to, że twoja druga połowa może podkradać ci też marynarki, spodnie dresowe i T-shirty.

Manifestacja uczuć (i przynależności) to jedno, ale dużą rolę odgrywa tutaj również zapach, który działa jak silny afrodyzjak. Biologiczne zaprogramowanie podpowiada dziewczynie, że to właśnie z tobą doczeka się zdrowego potomstwa i ta podświadoma myśl ją uwodzi. Oczywiście działa to również w drugą stronę, a nęcące perfumy jeszcze mocniej podkręcają pożądanie.

Zapach oddziałuje też na pamięć. Dziewczyny lubią męskie bluzy należące do ich drugich połówek, bo gdy partnera nie ma w pobliżu – w pewien sposób możecie się połączyć. To urocze i przerażające jednocześnie lecz nie ma co dyskutować z chemią, fizjologią i działaniem mózgu. Tak po prostu jest.

Ale męskie koszulki i bluzy są dla współczesnych, otwartych dziewczyn atrakcyjne również modowo!

  • Bluzy męskie, nawet te w małych rozmiarach, są zwykle obszerniejsze niż damskie. Zatem mogą być świetną alternatywą dla wszelkich damskich modeli typu oversize!
  • Szczególnie, że w modzie męskiej nadruki na ubraniach mają polot, sporo dawki humoru w sobie, przyciągają uwagę.
  • Dziewczyny zaglądają do szaf swoich facetów, bo przy odrobinie kreatywności mogą wzbogacić własne stylizacje i wyglądać niesamowicie sexy. Damska stylówka zwieńczona sportową bluzą męską to już niemal standard, wciąż inspirujący streetwear i designerów.
  • Ponadto męskie bluzy z kapturem i bez są po prostu nieprzeciętnie wygodne i ciepłe – nic dziwnego, że każda dziewczyna chce się w takiej bluzie zatopić.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel