Czym właściwie jest trend streetwear?

2020-01-21
Czym właściwie jest trend streetwear?

IMG_0478_instaTo najpowszechniejszy na świecie trend, który nie wychodzi wyłącznie spod ręki czołowych projektantów. Wszak ich kreacje nie zawsze nadają się do tego by wyjść w nich na ulicę. I na myśli mam tu wyłącznie funkcjonalność – żeby nie było, że się czegoś lub kogoś czepiam

Nurt jest kreowany przez tych, którzy są jego bezpośrednimi nośnikami, a dostrzegany głownie dzięki ludziom, odbiegającym w tej materii od mainstreamu.

Moda w wersji street początkowo była mocno związana z kulturą młodzieży i subkulturami, ale już dawno wyszła poza te konkretne ramy. Dziś utożsamiać ją można bardziej z miejscem niż wiekiem osób, których stylizacje wpisują się w street fashion. Streetwear jest szczególnie charakterystyczny dla aglomeracji, których mieszkańcy stawiają w lifestylu na totalną wygodę przy jednoczesnym byciu trendy. Co nie znaczy, że przy zachowaniu obowiązujących trendów – one są dyktowane właśnie na ulicy i to z nich czerpane są modowe inspiracje.

Często zaskakują mocno nieszablonowymi połączeniami. Panuje tu pełna dowolność i możliwość różnych interpretacji. Łączy się topowe marki z tymi mniej znanymi, miesza się style.

IMG_0514_instaPopularny trend street style ukazuje zabawę modą. Jest pełen transparentnego spontanu, ekspresji i autentyzmu. Skupia w sobie miejski szyk, luz, sport i awangardę. Każdemu pozwala na wyrażanie swojej indywidualności poprzez własny wygląd.

Jest bardzo dynamiczny. Ciągle zmienia się i ewoluuje. Wpisują się w niego zarówno stylizacje casualowe jak i te, których wykończeniem są zwyczajne trampki i czapki z daszkiem. Jego filarem są wygodne jeansy, t-shirty w neutralnych lub śmiałych kolorach i te z nadrukami lub naszywkami. Streetwear, choć luźny w interpretacji, bazuje na prostocie. Korespondują z nim ponadczasowe klasyki. Od podartych jeansów, poprzez koszule flanelowe w kratę, kurtki skórzane czy kurtki parki, aż po sportowe marynarki bądź stylowe, ale jednocześnie wygodne – spodnie chinosy.

Jeśli swoją miejską stylizację dopełnisz atrakcyjnymi gadżetami, koszulą przewiązaną w talii czy ciekawymi akcesoriami – z pewnością wpiszesz się w klimat ulicy i poczujesz jej rytm!

 

[adrotate banner=”21″]

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel