Co oprócz siłki? Zajęcia grupowe dla mężczyzn w klubie fitness

2017-03-09
Co oprócz siłki? Zajęcia grupowe dla mężczyzn w klubie fitness

Faceci chodzą do klubów sportowych po to, by dbać o kondycję choć nie tylko. Aktywność fizyczna zaczęła wpisywać się w codzienną rutynę jak spanie czy jedzenie, niektórzy ćwiczą bo dbają o wygląd, inni odwiedzają klub fitness dlatego, że inaczej już nie wypada lub lubią w ten sposób spędzać czas wolny.

I bardzo dobrze! Każda motywacja, której efektem jest poprawa stanu zdrowia jest dobra, a profilaktyka to podstawa. Jednak jeśli robimy coś rutynowo – może stać się to nudne. Z kolei, gdy ktoś ćwiczy bo dba o dobrą formę – jedna aktywność nie wystarcza na osiągnięcie kompleksowych efektów. Dziś przyglądamy się zajęciom grupowym, na których świetnie odnajdą się faceci.

Klub fitness oferuje różne fit-treningi. Również dla mężczyzn.

Co warto robić w klubie fitness, poza chodzeniem na siłownię i ćwiczeniem na maszynach?

INDOOR CYCLING LUB SPINNING

Tego rodzaju zajęcia oferuje niemal każdy duży klub fitness. Z pozoru sympatyczna jazda na rowerze potrafi być morderczym treningiem. Indoor cycling to zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, dzięki którym Twoja wydolność poszybuje w kosmos i wzrośnie wytrzymałość, za to zredukuje się tkanka tłuszczowa. Trening prowadzony jest w rytm muzyki, która motywuje do intensywnej jazdy z obciążeniem, za to pozwala zapominać o wysiłku i bólu mięśni dolnych partii ciała. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Więcej o IC możecie przeczytać w tym wpisie: Indor cycling? Tutaj każdy może zostać twardzielem!

POWER PUMP LUB BODY PUMP

Znudziły Ci się monotonne ćwiczenia ze sztangą? Potrzebujesz zmiany by wrócić do klasycznego dźwigania z podwójną mocą? Chcesz zwiększyć swoją wytrzymałość i popracować nad rzeźbą ciała? Wybierz się na Body Pump, inaczej fitness ze sztangami! Tutaj wykonuje się serie ćwiczeń z niewielkim obciążeniem, w rytm dynamicznej muzyki, pod dyktando instruktora. Trening jest angażujący, wzmacniający i świetnie wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu.

CROSSFIT / POWER CROSS / POWER BAR / MAGIC BAR

Funkcjonalny trening angażujący wszystkie grupy mięśniowe, skierowany do każdego. Bardzo doceniany przez ambitnych i zdeterminowanych mężczyzn, którzy potrafią dać z siebie wszystko. Połączenie programu siłowego i kondycyjnego, gdzie ćwiczenia wykonywane są przy wsparciu i dopingu grupy oraz instruktora. Crossfit to ogólnorozwojowy trening o dużej intensywności, w którym z zajęć na zajęcia pokonuje się swoje własne bariery.

Wszystkie wymienione treningi zdecydowanie przyczyniają się do zwiększenia wytrzymałości i ogólnej sprawności fizycznej. Do pracy wprawiają mięśnie, o których zatwardziali amatorzy maszyn mogą nie mieć pojęcia, że istnieją. Poza cyclingiem, sztangami czy crossfitem, mężczyźni świetnie będą czuli się też na stretchingu czy TBC (Total Body Condition) – intensywne ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Warto więc wyjść poza salę z maszynami, skorzystać z możliwości jakie daje klub fitness i jeszcze bardziej zadbać o zdrowie i sylwetkę podczas angażujących zajęć grupowych.

[adrotate banner=”10″]

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel