Co mają wspólnego męskie szorty do pływania z... pierwszym lądowaniem na Księżycu?

2019-07-01
Co mają wspólnego męskie szorty do pływania z... pierwszym lądowaniem na Księżycu?

Letni must have każdego plażowicza to oczywiście męskie szorty do pływania, znane też jako spodenki kąpielowe! 

męskie spodenki kąpieloweKąpielówki, tudzież szorty do kąpieli przeznaczone dla mężczyzn powstały w połowie lat 30-tych ubiegłego wieku. Zastąpiły tym samym odzież kąpielową obejmującą cały męski tors, która nie była zbyt wygodna i krępowała ruchy.

Jednak nic nie dzieje się bez przyczyny! Tę spektakularną zmianę w modzie plażowej można było wdrożyć dzięki temu, że wynaleziono nylon i tzw. gumową nić, zwaną lycrą! A także… dzięki protestującym facetom, którzy dość mieli wymogu zasłaniania klatki piersiowej w totalnie swobodnych okolicznościach! W 1937 chodzenie mężczyzn w samych kąpielówkach (a więc topless!) zostało oficjalnie zalegalizowane i… od tego czasu już niewiele się zmieniło!

Panowie na plażę albo na basen noszą klasyczne kąpielówki albo męskie szorty do pływania w tzw. stylu bokserskim.

Męskie szorty do pływania a… lądowanie na Księżycu! 

Męskie spodenki na basen, nim stały się taką oczywistością jaką są dziś – przeszły jednak swoją… „kosmiczną” ewolucję! Lata 60-te przyniosły światu rewolucję społeczną i modową. W tym czasie australijska marka Speedo zaprojektowała m. in. męskie szorty kąpielowe, będące synonimem nowoczesnego stroju kąpielowego. Spodenki męskie na basen czy plażę stały się krótkie jak nigdy wcześniej! A wpływ na ich ostateczny „ramowy” wygląd miało również… lądowanie na Księżycu w 1969 roku! Wówczas w modzie, projekty epoki kosmicznej inspirowane podbojem satelity – nosiły znamiona psychodelicznej kolorystyki. Modne stały się po prostu jaskrawe neony i już na zawsze zagościły one w stylu swimwear!

męskie szorty do pływania
Denley.pl

Przy okazji, męskie szorty na plażę okazały się być wyjątkowo praktyczne! Służyły facetom nie tylko do pływania. Równie świetnie sprawdzały się podczas letnich aktywności, jak. np. granie w siatkę na plaży czy pływanie motorówką! Okazały się być ideałami, dlatego ich styl pozostał niezmienny do dziś. Teraz wyróżniają się głównie kolorem i nadrukiem. Do samego pływania w basenie najlepiej sprawdzają się elastyczne, dopasowane modele kąpielówek, z kolei męskie spodenki plażowe są luźniejsze i designem przypominają bokserki.

Setki modeli szortów na plażę, w świetnych cenach i w różnych rozmiarach (w tym XL i XXL) znajdziecie w najlepszym sklepie internetowym dla mężczyzn – Denley.pl!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel