Capsule wardrobe dla dziecka.

2019-01-16
Capsule wardrobe dla dziecka.

Polega ono na takim dobieraniu poszczególnych elementów odzieży znajdujących się w dziecięcej szafie, by wszystkie współgrały z pozostałymi. Uniwersalne ubrania dla dzieci w korespondującej palecie kolorystycznej i w jednolitym stylu tworzą „capsule wardrobe”czyli minimalistyczną lecz w pełni funkcjonalną szafę kapsułową.

Szafa kapsułowa dla dzieckaCapsule wardrobe dla dziecka – zalety!

  • Nie trzeba podążać za nieustannie zmieniającymi się trendami! Z założenia wybiera się do takiej szafy odzież uniwersalną, ponadczasową, a więc dobrą na każdą okazję! Nie ma zatem problemu z codziennym wybieraniem odpowiedniego outfitu dla szkraba.
  • Styl ubierania dziecka zawsze jest spójny, integralny z realnymi potrzebami malucha lub starszaka i jego rodziny.
  • Dziecięce ubrania bazowe są tutaj wygodne – w końcu mają one towarzyszyć dziecku każdego dnia! Przy zakupie zwraca się więc baczną uwagę na niezawodną jakość, rodzaj tkaniny, funkcjonalność i komfort.
  • Tworzenie „capsule wardrobe” to doskonały sposób na oszczędność. Dziecięca szafa kapsułowa winna składać się bowiem z kilkunastu sztuk ubrań, które w dowolnej konfiguracji – korespondują ze sobą. Wymienia się na bieżąco tylko te elementy odzieży, które się zniszczą, bądź z których dziecko wyrasta. Tutaj T-shirt czy bluza dziecięca zawsze pasują do spodni! Nie ma zatem potrzeby tworzenia kolejnych kompletów i zbędnego obrastania w rzeczy. Warto regularnie odwiedzać dobry sklep internetowy z odzieżą dziecięcą, gdzie kupuje się ubrania o sprawdzonej jakości. To zminimalizuje również czas poświęcany zakupom.
  • Przemyślany zestaw ubrań dla dziecka o zharmonizowanym charakterze zajmuje niewiele miejsca.
Jak stworzyć garderobę kapsułową?
  • Należy zrobić na początek przegląd ubrań. Najbardziej przydadzą się modele klasyczne – praktyczne i takie, które nie wychodzą z mody, jak np. kurtka bomberka dla chłopca.
  • Trzon capsule wardrobe ograniczamy do niezbędnego minimum, za to odzież musi być sprawdzonej jakości. Tkaniny, z których są wykonane ubrania powinny być maksymalnie przyjemne dla dziecka i bezpieczne.
  • Kupując ubrania dla dzieci pamiętamy o tym, by ich fasony, wzory i kolory ze sobą korespondowały. Warto trzymać się uniwersalnej palety barw.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel