Butonierka! Najważniejsze info!

2019-06-13
Butonierka! Najważniejsze info!

Moda męska, choć mocno ewoluowała, to jednak w swojej eleganckiej przestrzeni rządzi się pewnymi, niezmiennymi zasadami. Butonierka i brustasza nadal mają swoje niezachwiane miejsce w marynarkach! A te, dzięki nim, nawet gdy są klasyczne – mogą całkowicie odmienić oblicze męskiej stylizacji. Wystarczy dobrze je wykorzystać! 

Diabeł tkwi w szczegółach! O brustaszy i poszetce więcej możecie przeczytać TUTAJ, a dziś zajmiemy się instytucją butonierki.

butonierka
Butonierka i brustasza znajdują się w większości klasycznych marynarek. Uzupełnione o odpowiednie akcesoria – mogą całkowicie odmienić wygląd outfitu. Denley.pl

Butonierka – co to jest?

Z fr. boutonnière. Jest to niewielki otwór tudzież „rozcięcie”, ozdobione szwem w lewej klapie marynarki. Znajduje się na wysokości obojczyka. Otwór służył do zapinania najwyższego guzika w marynarce. wówczas, gdy zapinano ją po samą szyję.

Butonierka a brustasza.

Butonierka często mylona jest z brustaszą i poszetką. Tymczasem poszetkę, czyli ozdobną, odpowiednio złożoną chusteczkę wkłada się do brustaszy, czyli do przedniej kieszonki marynarki. Z kolei do niewielkiej butonierki zazwyczaj wkłada się kolorowy kwiat. Zmniejsza on nieco formalny charakter garnituru lub stylizacji z męską marynarką. Szczególnie w okresie letnim prezentuje się to naprawdę fajnie! Świeżo, energicznie, niebanalnie!

Warto wiedzieć, że na rynku pojawiły się również przypinki do butonierki i w zależności od stylu, celu, okoliczności – panowie mogą przypiąć sobie mini ozdobę ślubną, piłkę nożną, rower, instrument muzyczny, logo firmy i inne wzory.

Butonierka – Jak przypiąć kwiat i jaki?

butonierka ślubna
Fot. Unsplash

Kwiatek do butonierki przede wszystkim musi być absolutnie świeży! Wybierając się na imprezę np. wesele – warto mieć świadomość, że potrwa wiele godzin i tego typu ozdoba może swoją świeżość utracić. Dlatego rodzaj kwiatka należy skonsultować wcześniej z profesjonalną florystką, ewentualnie zaopatrzyć się w „zapasowy” model, który będzie wcześniej przechowywany w wodzie.

Dość popularnym kwiatem jest goździk. Biały upodobali sobie Panowie Młodzi. Jednak wybór nie ogranicza się do goździków. Świetnie prezentują się chabry, tuberozy, róże, róże czy gardenie. W modzie są też filcowe i inne kwiaty sztuczne oraz wspomniane wyżej specjalne przypinki tematyczne.

Łodygę kwiatka przeplatamy przez butonierkę i efekt wow murowany! Garnitur przestaje być sztywnym mundurkiem, a jednocześnie wpisuje się w oryginalne trendy, ściągnięte wprost od najbardziej stylowych mężczyzn świata!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel