Bowling! Poznaj zasady etykiety na kręglach!

2018-05-03
Bowling! Poznaj zasady etykiety na kręglach!

Choć teoretycznie idziesz na bowling, bardzo dobrze się bawisz i wychodzisz, to jednak podobnie jak w siłowni, saunie, klubie muzycznym – obowiązują tu pewne zasady. Przeczytaj też tekst pt. „Savoir – Vivre w saunie”. Warto je poznać i wcielić w życie! Etykieta bowingowa jest ważna z różnych powodów! Nie tylko pomaga zapewnić bezpieczeństwo tobie i wszystkim innym uczestnikom gry, ale też czyni samą grę jeszcze przyjemniejszą.

Bowling to świetny pomysł na wieczór ze znajomymi! Denley.pl

Etykieta na kręglach.

  • Przede wszystkim stosuj się do regulaminu klubu bowlingowego i w odpowiednich strefach noś specjalistyczne obuwie do gry. Swoje buty zostawiaj w takim miejscu, gdzie masz pewność, że nikt nie potknie się o nie przechodząc obok twojego boksu, w którym urzędujesz ze znajomymi.
  • Jedz i pij. Ale z dala od obszaru gry i torów. Przypadkowo rozlany napój lub upuszczona butelka mogą stworzyć duże zagrożenie.
  • Unikaj przekleństw i zbytniej ekspresji w okazywaniu emocji z powodu trafienia lub nietrafienia w kręgle. To może rozpraszać graczy na innych torach.
  • Nie bądź uciążliwy dla innych. Jeśli nie twoja kolej – daj przestrzeń pozostałym uczestnikom. Sam graj dynamicznie i pojawiaj się przy torze, gdy tylko nadejdzie twoja kolej i równie płynnie zwalniaj miejsce innym.
  • Graj wtedy, gdy będziesz mieć pewność, że mechanizm ustawiający kręgle po poprzednim zbiciu – zakończy swój cykl. Inaczej możesz uszkodzić sprzęt.
  • Oczywiście – nigdy nie przekraczaj czerwonej linii, a z rozmachem – trzymaj się obszaru swojego toru gry. Daj pograć ekipie na torze obok
  • Zachowaj klasę – pogratuluj dobrych wyników temu, kto je osiąga i poklep po plecach tych, którym „nie idzie”.
  • Po zakończeniu gry – pomóż uporządkować jej obszar.

A w co się ubrać na bowling?

W co zechcesz, ale raczej nie ubieraj się na elegancko. Przede wszystkim powinno ci być maksymalnie wygodnie, a ubrania nie powinny ograniczać twojej swobody ruchu! Możesz np. włożyć joggery lub jeansy, a do tego T-shirt albo koszulkę o bardziej sportowym charakterze, czyli model Polo.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel