Bluzy Assasin Creed

2020-01-21
Bluzy Assasin Creed

Wśród najbardziej znanych ubrań dla mężczyzn powiązanych z militarnym stylem są np. spodnie chionosy i spodnie cargo, kurtka bomber jacket i kurtka pilotka. Również kolorystyka jest tutaj charakterystyczna. Kultowy jeans, czyli najpopularniejszy produkt odzieżowy na świecie – ewoluował z odzieży roboczej i totalnie zrewolucjonizował styl mężczyzn, ale trzeba sobie powiedzieć o jeszcze jednym fenomenie, który zmienił świat mody męskiej! I nie wiązał się z niczym przyziemnym. Ani z pracą fizyczną, ani z koniecznością walki na polu bitwy. To produkt będący symbolem modowym współczesnych nam czasów, w których prowadzi się równoległe życia. Jedno w realu, a drugie… wirtualne.

Długa bluza męska z kapturem w stylu assasin creed_Denley.pl

Mowa oczywiście o Assasin Creed. Kiedy w 2007 roku wydano tę przygodową grę po raz pierwszy – nikt nie przypuszczał, że zrewoltuje ona trendy modowe.

Co wpłynęło na popularność bluz z elitarnego nurtu assasin?

Prawdopodobnie chodzi tu nie tylko o wysoki status tej bestsellerowej gry akcji, która sprzedała się dotąd w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Fanom spodobał się koncept ukrytej społeczności, w której bohaterowie pozostają w swojej własnej grupie niepozorni, nie zwracają na siebie uwagi, mają ukryte twarze. Dokładnie na to pozwala też świat wirtualny. Choć z jednej strony nie ma anonimowości i sieć wie o nas wszystko, to ludzie po drugiej stronie komputera – pozornie nie wiedzą o nas nic. Pozostawanie anonimowym, również w realnym życiu – okazało się być kuszące i indywidualiści pragnący ograniczonych interakcji, praktykujący „ukrycie” społeczne, które zapoczątkował rozwój technologii – podchwycili nurt i przyjęli za własny.

Oczywiście nie ma co uprawiać czarnowidztwa i sądzić, że bluzy assasin to modele ubrań idealne wyłącznie dla jakichś ciemnych charakterów. Okazały się być one mega wszechstronne i praktyczne, wyglądają naprawdę kozacko. Cechuje je minimalizm, świetna i często asymetryczna forma robiąca rewelacyjny efekt wizualny, niebanalna długość. Długie bluzy assasin, z głębokim kapturem, wyglądają po prostu niesamowicie, a w swoje szeregi przyjął je z otwartymi ramionami streetwear. Są jednym z symboli popkultury.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel