Awangarda w modzie miejskiej.

2020-01-15
Awangarda w modzie miejskiej.

Czym i dla kogo jest awangarda w modzie?

Charakterystyczne dla awangardy – asymetryczne kształty. Look – denley.pl

To przede wszystkim odrobina szaleństwa, nowy środek wyrazu. W modzie – bunt przeciwko stylizacjom sztampowym, a jednocześnie silne podkreślenie własnych, modowych przekonań i oczywiście wyjątkowej osobowości.

To kierunek w modzie dla tych facetów, którzy są bardzo pewni siebie i nie boją się odważnych stylizacji, wyróżniających ich z tłumu przeciętnych osób. Dla tych, którzy lubią iść pod prąd.

Co jest charakterystyczne dla awangardy? 

Nie można mylić awangardowego ubierania się z przebieraniem, bo tutaj liczy się każdy detal i szczególne dopasowanie. Trudno jednak powiedzieć, że charakterystyczne jest cokolwiek, bo dozwolone są tu różne chwyty. Jednak na pewno w ten wyjątkowy styl świetnie wpisuje się asymetria, a jednocześnie estetyka. W awangardzie chodzi o to, by bazowej stylizacji nadać jakąś szczególną formę. Dlatego liczą się tu nietypowe kształty i kolory, których łączenie na pierwszy rzut oka może wydawać się abstrakcyjne. Efekt nie jest łatwy do osiągnięcia, jednak znajdując idealny balans na granicy kiczu a high fashion – może być naprawdę spektakularny.

Awangarda w modzie to nurt, który nadaje bazowej stylizacji wyjątkowości. Wydobywa m .in. geometrię całego looku’u. Stylizacja streetwear’owa – denley.pl

Awangarda w modzie miejskiej.

Nie da się ukryć, że awangarda z krwi i kości – gości głównie na wybiegach czy w stylizacjach słynnych osób, które bez oprów łamią schematy i przeciwstawiają się nieco wyidealizowanym modowym trendom.

Jednak w jakimś stopniu przenika i na ulice, tworząc niepowtarzalny koloryt streetwear’u, gdzie zupełnie płynnie i naturalnie miesza się z klasyką. W miejskiej modzie męskiej można zauważyć asymetryczne kształty, zdeformowane fasony, zaskakujące łączenia tkanin lub outfity, w których rządzi geometria.

Jak osiągnąć awangardowy look?

W ten niepowtarzalny sposób może wyglądać każdy, kto ma w sobie odwagę i jest pewien wyborów modowych.

Nie trzeba od razu kierować się ku najsłynniejszym japońskim i belgijskim projektantom, którzy są autorami trendu, nie trzeba też chwytać za nożyczki i rozprawiać się samodzielnie z własnym T-shirtem. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty denley.pl – sklepu, w którym każdy facet znajdzie coś dla siebie. Również w awangardowym stylu. Na uwagę zasługują asymetryczne T-shirty, czy geometryczne bluzy oversize. Dowiedz się więcej: „Jak nosić długie bluzy oversize?”. Tego rodzaje miejskie stylizacje świetnie dopełnią joggery lub spodnie baggy i modne sneakersy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel