8 stylowych wskazówek dla niskich mężczyzn

2017-03-16
8 stylowych wskazówek dla niskich mężczyzn

Aby ją osiągnąć, warto czuć się dobrze w swojej skórze i przede wszystkim w swoich ubraniach. Stylowy mężczyzna, który ma poczucie klasy, tego, że wygląda lepiej od innych – od razu wygląda na wyższego niż jest w rzeczywistości.

Poznaj 8 modowych reguł dla niskich mężczyzn!

  1. Nie noś ubrań w szerokie, poziome wzory. Jeśli paski – to tylko i wyłącznie pionowe. Im cieńsze tym lepiej. Jeśli z kolei zakładasz koszulę w kratę – zawsze stawiaj na tę w drobne wzory.
  2. W tym kontekście zwracaj też uwagę na teksturę materiałów, z których są zrobione Twoje ubrania. Weźmy np. sztruks. W przybliżeniu materiał ten składa się z pionowych pasków – oznacza to, że jest dla Ciebie OK. Tak samo jodełka.
  3. Twoją tajną bronią są proporcje. Myśl o nich dobierając stylizację, bo dzięki temu możesz stworzyć wokół siebie swoistą iluzję, która sprawi, że będziesz wydawać się wyższy. Nie akcentuj tego, że jesteś niski jakimś ogromnym zegarkiem typu busola czy szerokim krawatem. Wszelkie akcesoria jakich używasz powinny być drobne i małe. W przeciwnym razie będą one odciągać uwagę od Twojego centralnego punktu, w kierunku którego patrzą ludzie i Twoi rozmówcy – klatki piersiowej, głowy i oczu. Niech gapie mierzą wyżej
  4. Bezwzględnie noś dopasowane do swojego rozmiaru ubrania. Nie kupuj żadnych workowatych rzeczy. Nie dodadzą Ci wzrostu – będziesz co najwyżej wyglądać jakbyś się gdzieś w nich gubił. W niedopasowanych rzeczach możesz wyglądać niechlujnie i sprawiać wrażenie, że jesteś tak niski, że nie było w sklepie rozmiaru odpowiedniego dla Ciebie. Unikaj szufladki, że wyglądasz jakbyś miał spodnie po starszym bracie.
  5. Noś ubrania, które dodadzą Ci optycznego efektu wydłużenia. Kurtka lub marynarka dobrze układająca się na ramionach – doda centymetrów i postawności. Spodnie, dopasowane w kroku i raczej wąskie – również wizualnie wydłużają sylwetkę. Dzięki tym trikom będziesz wyglądał na wyższego i silniejszego!
  6. Twoja linia musi być smukła. Stawiaj na minimalizm i prostotę. Wybierając np. płaszcz czy marynarkę – wybierz jednorzędowy model. Zrezygnuj też z ciuchów, które mają akcenty skupiające na sobie uwagę – np. żółta kieszeń na czarnej koszuli. Nie rób wokół siebie wizualnego bałaganu pogłębiającego wrażenie niskości.
  7. Ubieraj się monochromatycznie, unikaj kontrastów. Jeśli jednak zdecydujesz się na stylizację dwukolorową, pamiętaj by dół był ciemny, góra jasna. Da to Twojemu wizerunkowi wydłużający efekt.
  8. Jeśli masz problem z ubraniami, bo zawsze coś jest za długie, coś za szerokie – zaprzyjaźnij się z profesjonalnym krawcem, który ma pojęcie na temat proporcji, typów sylwetek zarówno wysokich jak i niskich mężczyzn i który będzie mógł wprowadzać drobne korekty w Twoich ubraniach jak np. zwężanie czy skracanie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel