7 ubrań w angielskim stylu!

2020-01-14
7 ubrań w angielskim stylu!

W angielskim stylu warto jednak wychodzić z domu! W typowo brytyjskiej stylizacji. Nie od dziś wiadomo, że wiele ponadczasowych trendów pochodzi właśnie z wyspy, na której panuje dziś Królowa Elżbieta II. Ostatnio przyglądaliśmy się luźnemu stylowi amerykańskiemu, a dziś czas na lekcję anatomii look’u londyńskiego gentlemana!

Jaki jest styl angielski?

Na pewno łączy on w sobie współczesne trendy z tradycją. Cechuje go prestiż, najwyższa dbałość o szczegóły i całe mnóstwo odniesień do wyglądu arystokratów czy innych ludzi z wyższych sfer, ale także do tradycji wojskowych. Ogromny wpływ na kierunki modowe, kojarzone globalnie z Wielką Brytanią, miała subkultura szykownych, zbuntowanych Modsów, których wyjątkowy styl inspiruje do dziś!

7 ubrań charakteryzujących styl angielski!

London Look! Typowo wielkomiejska stylizacja w stylu sport casual. Błękitna koszula, spodnie chino, bomber jacket i sportowe obuwie_Denley.pl

1. Garnitur skrojony na miarę! Lub przerobiony u krawca. U eleganckich Brytyjczyków liczy się dosłownie każdy detal!

2. Dwurzędówki! Anglicy wprost uwielbiają dwurzędowe marynarki czy płaszcze o wojskowych korzeniach, charakterystyczne dla marinistycznego, a także lotniczego stylu. Tego rodzaju odzież wraca do łask nie tylko na Wyspach i naprawdę – może robić wrażenie! Elegancja – level master!

3. Chinosy, czyli spodnie o militarnym rodowodzie. To właśnie dzięki brytyjskim żołnierzom stacjonującym w Indiach w XIX wieku, spodnie te opanowały później świat mody męskiej. Spodnie chino doskonale wpisują się dziś w miejski casual w angielskim stylu.

4. Błękitna koszula. Must have każdego Brytyjczyka i szykownego faceta!

5. Kurtka Husky – istna hybryda, zaprojektowana przez amerykańskiego pułkownika mieszkającego na angielskiej wsi. Kurtka, którą powinien mieć dosłownie każdy facet. Idealna na polowanie (zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem) jest jednocześnie synonimem wielkomiejskiego, londyńskiego streetwear’u! Prawdziwa bomba! Podobnie jak…

6. Bomber jacket! Dla tych, którzy tak jak angielscy buntownicy – lubią łamać konwenanse. Ponadczasowa pilotka w kształcie bombki, idealnie korespondująca z chinosami, nadająca stylizacji sznytu.

7. Koszulka Polo. Wywodząca się z szyku sportowych elit – modowa wisienka na torcie Zaprojektowana przez Francuza, a rozpowszechniona w Anglii dzięki wspomnianym wcześniej Modsom. Prawdziwa ikona sportowej elegancji!

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel