5 mitów na temat męskiego stylu!

2020-01-16
5 mitów na temat męskiego stylu!

Na obiad u babci lepsza jest biała koszula niż T-shirt. Serio? Potrafisz to uzasadnić? Bo nam się wydaje, że tak właśnie brzmią wymówki! Dziś obalamy niektóre mity na temat męskiego stylu! 

1 Żeby być modnym, trzeba podążać za trendami!

Prawda i fałsz A tak na serio – trzeba odnaleźć własny styl. Nie uda ci się to, jeśli nie poeksperymentujesz na własnej skórze. W końcu znajdziesz taki styl, w którym czujesz się dobrze. I w tym nurcie powinieneś kompletować kolejne elementy garderoby. To, że wśród gadżetów modne są nerki – nie musi być wcale dobre dla ciebie. Może u ciebie sprawdzą się innego rodzaju męskie torby? „Hity sezonu”, spontaniczne zakupy – nie zawsze są strzałem w dychę, a moda na nie przemija. Miej to na uwadze! 

2 Aby dobrze wyglądać w ubraniach, trzeba mieć świetne ciało!

Życie w rytmie fit nikomu nie zaszkodzi! Ale też nie o to chodzi, by katować się na siłowni godzinami. Sporty lepiej jest uprawiać dla zdrowia i w tym samym duchu warto dbać o zbilansowaną dietę. No chyba, że jesteś profesjonalnym sportowcem, to inna bajka… W normalnym życiu – trzeba znaleźć balans, a przy tym – o siebie dbać! Nie musisz mieć wymiarów modela ani manekina. Kluczem są proporcje, kupowanie ubrań dopasowanych do sylwetki, w odpowiednim rozmiarze i kolorystyce współgrającej z twoim typem urody! Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo tekstów pozwalających wdrożyć w życie modowe wskazówki. A poza tym? Ubieraj się dobrze i bądź zdrowy, a nigdy nie będziesz musiał martwić się o wygląd!

w co się ubrać na koncert
Denley.pl

3 Ludzie nie oceniają po wyglądzie!

No niestety… mit! Pierwsze wrażenie zawsze się liczy i jest „notowane” na poziomie nieświadomym. Twój wygląd zawsze wysyła „wiadomość” do innych osób, bez względu na to jak nieskazitelna jest twoja postać i jakie masz osiągnięcia. Dlatego warto o siebie dbać, a jeśli chodzi o ubrania – dopasowywać je do okoliczności. 

4 Dobry ubiór drogo kosztuje! 

Mit! Styl nie jest przywilejem osób dobrze sytuowanych i można osiągnąć go bez względu na dochody. Choć budowanie garderoby w ograniczonym budżecie wymaga więcej wysiłku – to nie jest to niemożliwe. Trzeba postawić na spójność, klasykę i raczej odrzucić trendy, które przecież przemijają. Sprawdzaj bieżące promocje w sklepie z ubraniami, korzystaj z rozmaitych wyprzedaży, kupuj ponadczasowe ubrania poza sezonem. 

5 Facet ma śmierdzieć testosteronem!

Czyli… podkreślać męskość na wszelkie możliwe sposoby. A czym ona jest? Używanie szamponu, korzystanie z usług barbera, wyprasowana koszula, dopasowane ubrania i kosmetyki – z całą pewnością nie odbierają nikomu męskości! Wręcz przeciwnie! 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel