5 kolorów, które warto uwzględnić w letniej, męskiej garderobie!

2020-01-14
5 kolorów, które warto uwzględnić w letniej, męskiej garderobie!
Koło kolorów. Denley.pl

Po pierwsze! Najwyższy czas, byś kierując się wyborami ciuchów – stawiał na „chłodzące” odcienie, korespondujące z porą roku. Po drugie! To dobry moment na zamianę ciemnych, monochromatycznych barw na paletę jasnych i żywych kolorów! Często brakuje ich w męskiej garderobie i przyczynia się do tego obawa o odpowiednie zestawienia ciuchów. Żeby nie przypominać tęczy faceci decydują się na „bezpieczniejsze opcje”, zupełnie nie korzystając z wiedzy nt. koła kolorów, której zastosowanie może bardzo uatrakcyjnić męski wygląd! 

Zasada jego używania w praktyce – jest bardzo prosta. Możesz zestawiać ze sobą kolory znajdujące się obok siebie. Z kolei jeśli zależy ci na bardziej wyrazistym wyglądzie – wybieraj ubrania, które w palecie barw – znajdują się na przeciwko.

Oczywiście, w swoich wyborach, warto uwzględniać również trendy! Dla ułatwienia sprawy, wyodrębniliśmy…

Khaki, moro to nie tylko barwy militarne. To kolory idealne na lato! Denley.pl

5 letnich kolorów w męskiej garderobie!

  1. Millenial Pink! Spokojnie! Choć zapowiadano, że tegoroczny hit Pantone wyprze różowy – ten nadal ma się dobrze i z całą pewnością zagości w modzie na dłużej. Fajnie współgra z jasnym jeansem czy kolorem oliwki, jak i z ciepłymi brązami. Przeczytaj też „Millenial Pink! Dla kogo w końcu różowy?”.
  2. Khaki! Top of the top. Kolor ponadczasowy, idealny dla mężczyzn, który z jednej strony wpisuje się w porę roku, stanowiąc w kamuflaż, a z drugiej – mocno charakteryzuje styl faceta. Świetnie zastępuje czarny i następcą jest naprawdę godnym. Bo jest tak uniwersalny, że pasują do niego właściwie wszystkie inne barwy. Militarne koszulki czy chinosy to letni must have! W Denley.pl znajdziesz ogromną kolekcję ubrań w odcieniach zieleni!
  3. Gen – Z Yellow to ostatnio hit! Przeczytaj też: „Wielki powrót koloru żółtego! Sprawdź, jak go nosić?”. Fajnie współgra z delikatną opalenizną i ciemną karnacją. Trzeba nosić go „oszczędnie” i wystarczy jeden element męskiej garderoby w tym kolorze, by wyróżnić się z tłumu. Warto!
  4. Oryginalny i wyrazisty Ultra Violet, czyli kolor roku 2018′ wg. Instytutu Pantone jest dość trudny! Jednak gdy zestawisz fioletową koszulę z beżowymi spodniami chino – nie ma opcji, żebyś nie wyglądał dobrze!
  5. Varsity red, czyli kolor wyrafinowany i silny jak ogień! Czerwony T-shirt czy bluza college założona do jeansów – doda stylu, mocy i energii!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel