4 tipy, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom casualu!

2018-07-15
4 tipy, dzięki którym osiągniesz wyższy poziom casualu!

Jeśli chcesz wskoczyć na wyższy poziom casualu, który poprzez styl ma wyrażać twój indywidualizm – nie ma miejsca na przypadkowość. Trzeba zadbać o każdy detal outfitu, ale pomimo wejścia w pewien schemat – to ty definiujesz swój kod ubioru. Całkowicie współgra on z tobą. Perfekcyjne wybory mogą jednak sprawiać trudność, a żeby wskoczyć na kolejny level casualu – nie wystarczą spodnie chino i bluzka Henley, albo jeansy i T-shirt. Takie stylizacje są ok, lecz niczym szczególnym się nie wyróżniają. Trzeba  przepracować ten temat, by emanować sportową elegancją bardziej!

4 tipy, dzięki którym osiągniesz wyższy level casualu!

  1. Stosuj warstwy! Po prostu dodawaj kolejne elementy do swojego stroju. Sweter na koszulę, czapka, szalik, a nawet torba, niedbale przewieszona przez ramię – wszystkie te elementy są kolejną warstwą, która doda sznytu stylizacji. Efektem takiego zabiegu jest wizualna złożoność. Każde oko na dłużej zatrzyma się na stylizacji, która ma więcej elementów. Taki look jest ciekawszy. Jeśli spod twojego casualowego swetra wystaje koszula w kratę, a na to jeszcze zarzucisz puchową kamizelkę – od razu będziesz wyglądać bardziej interesująco. Takie rozwiązanie jest też praktyczne – gdyby było ci zbyt ciepło – możesz pozbywać się kolejnych warstw, albo użyczyć bez problemu kurtki damie twojego serca
  2. Stawiaj na akcenty! Dodaj do swojej stylizacji elementy biżuterii, np. zegarek.  Zamiast skórzanego paska – włóż czasem taki z kolorowej tkaniny. Pamiętaj o ogromnym potencjale poszetki, zarzucaj szal na marynarkę, noś stylowe okulary. Z umiarem, ale podkreślaj swoją wyjątkowość. Przeczytaj też: „Diabeł tkwi w szczegółach: poszetka!”.
  3. Z najwyższą starannością dopasowuj rozmiar ubrań do sylwetki. Jeśli wstrzelisz się idealnie, to nie potrzebujesz nawet kolejnych warstw ciuchów, by porażać stylem. Zaprzyjaźnij się z krawcem, który w razie potrzeby – dokona odpowiednich przeróbek w twoich spodniach czy koszulach. To zaprocentuje!
  4. Nie bój się nonszalancji, eksperymentuj!  Dodaj swoim stylizacjom pazura. Wprowadź do swojej garderoby wzornictwo i gadżety jak kapelusz, szelki czy mucha. Wyobraź sobie jak kolorowa muszka urozmaici look z jeansami, białą koszulą i cardiganem! Mieszaj style. Do swojej kolekcji schludnych, klasycznych kurtek sportowych – spróbuj dodać inny model, zupełnie odjechany. Sprawdź, co się wtedy stanie!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel