3 wygodne stylizacje na uczelnię!

2017-11-27
3 wygodne stylizacje na uczelnię!

W tym okresie studenci zdążyli już złapać rytm, regularnie uczęszczają na uczelnię, a także zajęcia… nieobowiązkowe.

Jak powinien ubierać się student, czyli w co się ubrać na uczelnię?

1 Prawdziwy żak, taki z krwi i kości – musi brać pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim jego ubranie powinno zawsze stać na baczność! Oczywiście nie w tym sensie, że będzie sztywne w związku z brakiem kontaktu z wodą i płynem zmiękczającym. Chodzi o to, że outfit studenciaka musi być zawsze w takiej samej gotowości jak student do odpowiedzi. A to dlatego, że nie raz nie dwa zdarzy się, że zaśpisz na zajęcia i będziesz musiał wskoczyć w to, co znajdziesz pod ręką. Nawet w skrajnej sytuacji, po całonocnej imprezie w jakimś klubie czy akademiku – na wykłady powinieneś wyglądać schludnie. Odpowiednie ubrania, które zarzucisz na siebie bez konieczności ich prasowania to np. spodnie jeansowe i koszula flanelowa. Świetnie spisze się także zestaw z bluzą i joggerami. No i nie zapomnij o zegarku

2 Zajęcia na uczelniach trwają często przez cały dzień. Trzeba więc stawiać na funkcjonalność i wygodę. O ile nie masz akurat egzaminu – postaw na styl sportowy z casualowym sznytem. Taka stylizacja zda na na piątkę w różnych okolicznościach. Na zajęciach, w czasie okienek, a nawet wieczorem, gdy po całodziennym zakuwaniu postanowicie wybrać się grupą na pizzę. Sprawdzi się outfit na cebulkę, w którym w zależności od sytuacji – możesz pozbywać się lub dokładać kolejne warstwy. Np. do ciemnych chinosów włóż biały longsleeve bez nadruku, na to rozpinaną bluzę z kapturem i krótki, sportowy płaszcz jednorzędowy z pagonami. Twój akademicki look dopełni funkcjonalna listonoszka.

3 Nieco poważniej podejdź do sprawy, gdy czeka cię ważne kolokwium lub inny test. Spodnie chino, ponadczasowa elegancka koszula z długim rękawem i w białym kolorze, a do tego marynarka lub w przypadku luźniejszych okoliczności – męski sweter – to idealne zestawy dla sumiennego studenta.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel