Życie drajwera. Ubrania dla kierowcy ciężarówki!

2018-02-20
Życie drajwera. Ubrania dla kierowcy ciężarówki!

Zainspirowani programem telewizyjnym „Ciężarówką przez Stany”, w którym podróżnik Dawid Andres łączy pracę z pasją i pokazuje życie drajwera wraz z jego blaskami i cieniami – postanowiliśmy skupić się w tym wpisie na garderobie kierowców tirów. Z pewnością przyda ci się, jeśli zdecydujesz się na uprawianie tego trudnego, ale fascynującego zawodu!

O ile firma spedycyjna nie wymaga od kierowcy wykonywania dodatkowych funkcji, jak np. pomoc przy załadunku i rozładunku towarów, która mogłaby wpłynąć na bezpieczeństwo albo przypadkowe uszkodzenie ubrań i nie trzeba używać odzieży roboczej – kierowca w trasie nosi własne ubrania.

T-shirt z nadrukiem_Denley.pl
Najwygodniejsze ubrania dla kierowcy ciężarówki:
  • Wybór garderoby drajwera zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Zupełnie inne potrzeby ma kierowca podróżujący najczęściej w okolicę krajów śródziemnomorskich od tego, który jeździ na daleki wschód Europy w środku zimy.
  • Kolejny czynnik, który determinuje zawartość odzieżowego ekwipunku to oczywiście ograniczona ilość miejsca na rzeczy, które można ze sobą zabrać. Dlatego sprawdzają się tu wyłącznie funkcjonalne ubrania dla kierowcy.
  • Wspólnym mianownikiem ubraniowym dla większości truckerów – są na pewno spodnie jeansowe. Wynoszone, z naturalnymi śladami użytkowania, które tylko dodają im wartości – są przede wszystkim uniwersalne. Stosunkowo wygodnie można poruszać się w nich po bezdrożach, ale też nie ma zażenowania, gdy po wielu godzinach trasy – kierowca wysiada z kabiny. Jeansy jakoś specjalnie nie gniotą się i sprzyjają wizerunkowi w większości okoliczności. Np. wtedy, gdy z papierami przewozowymi trzeba udać się do biura w miejscu dostawy towaru lub jego załadunku, albo wyskoczyć na zwiedzanie okolic w czasie obowiązkowego postoju. Ponadto są niesamowicie praktyczne. Odporne na przetarcia i lekkie zabrudzenia – naprawdę dadzą radę zjechać świat!
  • Casualowy wygląd, w komitywie z jeansami i zachowaniem komfortu przy pracy, można osiągnąć zestawiając spodnie z koszulą flanelową lub jeansową.
  • Każdemu zawodowemu drajwerowi przyda się także zupełnie luźny, sportowy zestaw. Do wykorzystania w przypadku zmęczenia materiału, czy spędzenia czasu na parkingu. Obowiązkowa pozycja – dres sportowy!
  • Podobnie bluza z kapturem. Ta zda egzamin w każdych okolicznościach. Jest ciepła, przyjemna, otulająca, a więc i komfortowa, co w czasie jazdy jest wartością bezcenną. Również wtedy, gdy trzeba wyskoczyć, by załatwić swoje potrzeby, a akurat jest chłodno i pada deszcz. Można wtedy zaciągnąć kaptur i bez narażania na opady i chłód – szybko pokonać trasę z trucka do stacji czy innego punktu dla kierowców.
  • Coś co nie zajmuje dużo miejsca, często można zmieniać i jest dla truckera niezbędnikiem? Oczywiście T-shirt! To podstawa, jeśli chodzi o ubrania dla kierowcy! Ci najchętniej wybierają koszulki z nadrukami, które są związane z ich profesją, miejscami lub mają jakieś przesłania wyrażone za pomocą obrazków lub napisów.
  • Wśród profesjonalnych drajwerów sprawdza się odzież z motywem moro. Wszak to też pewnego rodzaju walka o przetrwanie. Spodnie z kieszeniami cargo, w które można włożyć podręczne rzeczy i okrycia wierzchnie związane z militariami są naprawdę funkcjonalne.
  • Kurtka. W porze mokrej – przeciwdeszczowa, zimą – ciepła. A najlepiej – wielofunkcyjna, jak kurtka softshell.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel