Zły strój na rozmowę kwalifikacyjną, czyli jak nie zrobić złego pierwszego wrażenia?

2022-04-18
Zły strój na rozmowę kwalifikacyjną, czyli jak nie zrobić złego pierwszego wrażenia?

Rozmowa kwalifikacyjna to jedna z tych sytuacji, kiedy powinieneś wyglądać doskonale, a Twój strój, fryzura oraz zarost powinny być nieskazitelne. Prawdą jest, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a podczas starań o nową pracę, zrobienie dobrego pierwszego wrażenia to już połowa sukcesu. Bardzo wielu pracodawców i rekruterów zwraca ogromną uwagę na ubiór kandydata do pracy, świadczy on o jego przygotowaniu i zaangażowaniu oraz poważnym podejściu do sprawy. Zły strój może pokrzyżować Twoje plany i sprawić, że wypadniesz dużo gorzej niż byś tego chciał.

Zły strój na rozmowę kwalifikacyjną — czego unikać?

Jakiego ubrania nie powinno się zakładać na rozmowę kwalifikacyjną? Aby zachować pełen profesjonalizm należy trzymać się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim Twój ubiór musi być schludny i czysty, choć jest to dość oczywiste, nie każdy o tym pamięta. Poza tym, że ubranie na rozmowę kwalifikacyjną nie może posiadać dziur i plam, powinno być także dokładnie wyprasowane. Jeśli zakładasz koszulę pamiętaj, aby ją dokładnie wyprasować, nawet jeśli założysz na nią marynarkę.

Zły strój na rozmowę kwalifikacyjną a stanowisko i branża, do której startujemy

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną warto dostosować do stanowiska, o jakie się starasz oraz do branży w jakiej pracujesz. Zatem w co ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli zajmujesz się budowlanką, Twój strój może być nieco mniej elegancki, jak wtedy, gdy pracujesz w finansach. Zawsze jednak warto na spotkanie z przyszłym pracodawcą ubrać odpowiednie spodnie oraz koszulę. Sięgnij po spodnie chinosy męskie albo spodnie wizytowe męskie ewentualnie jeansy męskie. Ważne, aby reprezentowały dość elegancki styl. Na koszulę i krawat warto założyć marynarki casualowe męskie.

Czy jeansy na rozmowę kwalifikacyjną to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy jeansy są odpowiednie na rozmowę o pracę? Odpowiedź brzmi tak, jeśli tylko założysz do nich eleganckie buty oraz koszulę i marynarkę lub sweter. Pracodawcy cenią sobie elegancki wygląd i zwracają uwagę na zachowany profesjonalny dress code. Pamiętaj, aby odpuścić sobie na przykład sandały albo klapki, takie obuwie nawet podczas najcieplejszego lata nie nadaje się do noszenia na poważne spotkania. Do jeansów możesz założyć buty garniturowe lub każde inne skórzane i eleganckie.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną — koszula, marynarka i krawat

Ubiór na rozmowie kwalifikacyjnej jest naprawdę bardzo ważny, dobry wygląd może pomóc Ci dostać wymarzoną pracę. Kobiety często noszą na takie rozmowy garsonki i eleganckie bluzki oraz szpilki, natomiast w wydaniu męskim najprostszym rozwiązaniem jest założenie białej koszuli, spodni chinosów, marynarki oraz krawata. Choć to dość ograniczony wybór elementów garderoby, to wybór poszczególnych części jest już znacznie większy. Koszula może być biała, ale może być także błękitna, różowa, kremowa albo czarna lub granatowa. Najważniejsze, żeby była w eleganckim tonie i przede wszystkim z długim rękawem, koszule z krótkim nie nadają się bowiem na oficjalne okazje. Marynarka, jaką wybierzesz może być gładka lub w kratę albo w paski, wcale nie musi być zachowana w poważnych kolorach, możesz puścić wodze fantazji w tej kwestii.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel