Zimowa moda dla dzieci!

2019-11-06
Zimowa moda dla dzieci!

Moda dla dzieci wyróżnia się nieprawdopodobną funkcjonalnością! Ale nie zawsze tak było! Praktyczne ubrania dziecięce to luksus, o jakim jeszcze półtora wieku temu można było pomarzyć!

zimowa moda dla dzieciNawet, gdy w niektórych historycznych okresach moda dziecięca była w pewnym sensie piękna (przynajmniej tak sądzono), to jednocześnie – absurdalnie niewygodna! Krezy, gorsety, krynoliny, biżuteria, ciężkie materiały deformujące sylwetkę…  Na te wszystkie (wątpliwe) atrakcje skazywano małe dzieci, krępując ich swobodę ruchów i ubierając dzieciństwo w dorosłe szaty! Dzieciaki były jak mini kopie dorosłych! Nic przyjemnego! Dopiero pod koniec XIX wieku skupiono się na potrzebach dzieci i zaczęto przystosowywać do nich modę, a prawdziwy przełom nastąpił w XX-leciu międzywojennym. Do obiegu weszły „wyzwalające” lżejsze tkaniny, z jakich wykonywano ubrania dla dzieci i mniej skomplikowane fasony. Mając na uwadze, że dzieci potrzebują beztroskiej zabawy – odzież dziecięca stała się też, z założenia, łatwiejsza w utrzymaniu i reperacji.

Choć dziś moda dla dzieci nadal czerpie inspiracje z nurtów powszechnych wśród dorosłych, to jednak ma to zupełnie inny wymiar! Charakteryzuje się pomysłowością, różnorodnością form, ciekawymi rozwiązaniami i bogactwem stylów osadzonym w aktualnych trendach. Ale przede wszystkim uwzględnia potrzeby maluchów i starszaków oraz specyfikę wyrobów odzieżowych, które muszą gwarantować bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygodę!

zimowa moda dla dzieci
Kultowe spodnie jeansowe sprawdzają się zarówno w modzie dorosłych, jak i u dzieci. Denley Kids

Zimowa moda dla dzieci!

I zdrowy rozsądek i ankiety wskazują na to, że rodzice, przy zakupie ubrań dla dzieci na zimę – najpierw zwracają uwagę na wspominaną funkcjonalność. Bardzo liczy się jakość materiału (tkaniny naturalne, oddychające), zapewniająca optymalny komfort cieplny, skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale też zdrowie! Cena dobrych ubrań jest drugorzędna, a już najmniej liczy się konkretny fason i kolor, choć i do tego przykłada się wagę! Zimą najchętniej ubieramy dzieci w ciemne kolory, szarości i pastele.

Zatem wygoda i bezpieczeństwo ponad wszystko, ale o estetyce się nie zapomina!

Dostępna oferta ubrań i obuwia dla dzieci pozwala na tworzenie praktycznych, a zarazem spójnych stylizacji! Dzieci ubieramy ciepło, wygodnie i ładnie, kształtując w nich w ten sposób (już on najmłodszych lat!) – poczucie estetyki! Stylizacje najmłodszych przypominają zestawy dostępne w garderobie dorosłych, ale tutaj jest więcej miejsca na szaleństwo! Nawet klasyczny, minimalistyczny, zrównoważony look z chinosami u chłopców czy z jeansami albo z długim, sukienkowym swetrem u dziewczynki z neutralną kurtką – wyróżnia się tutaj dodatkami. Kolorowe rękawiczki, nieszablonowe szaliki, zabawne czapki z uszami – podkreślają dziecięcy urok i stanowią udany wstęp do eksperymentowania z modą i podchodzenia do niej z odpowiednim dystansem!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel