Zaręczyny! Zrób to dobrze w czterech krokach!

2017-11-13
Zaręczyny! Zrób to dobrze w czterech krokach!

Już samo to, że postanowiłeś to zrobić – jest bardzo dużym krokiem i czymś, co może zaważyć na całym twoim życiu. Tym bardziej powinieneś zrobić to dobrze – na dobrą wróżbę i dobry start. Zaręczyny to chwila, o której opowiada się dzieciom i wnukom, więc postaraj się mieć o czym mówić. Zanim zaczniesz kombinować jak się zaręczyć – czy na szczycie wieży Eiffla czy Śnieżki, w kinie czy w restauracji, niekonwencjonalnie czy tradycyjnie – najpierw odpowiednio się do tego przygotuj!

Jak się zaręczyć? Zrób to dobrze w 4 krokach!

1 Przede wszystkim zorganizuj to, czego potrzebujesz. A najbardziej potrzebujesz pierścionka zaręczynowego! Jak go wybrać? Zorientuj się jaką biżuterię lubi Twoja wybranka – skromną czy okazałą? Zapytaj jej przyjaciółki albo postaw na klasyczny styl, który zawsze się obroni i na mocną symbolikę. Np. diament symbolizuje związek kobiety i mężczyzny, który jest trwały, nierozerwalny, oparty na wierności i czysty. Warto, aby pierścionek zaręczynowy był ozdobiony tym kamieniem.

2 Jeśli ty lub twoja wybranka (albo oboje) cenicie sobie tradycję – kup kwiaty dla matki twojej przyszłej żony i odwiedź wcześniej jej rodziców. Oczywiście, możecie poinformować ich uroczyście o zaręczynach już po fakcie (wszak mamy XXI wiek), ale z pewnością uszczęśliwisz wszystkich – uprzedzając o swoim kroku. Nie chodzi o to – byś prosił ojca dziewczyny o pozwolenie, ale poczujesz się lepiej mając wsparcie przyszłych teściów. To może być początkiem budowy mocnego fundamentu do dobrej relacji między wami. Zrobisz jak uważasz.

3 Kiedy i gdzie się oświadczyć? Czy wydarzenie ma rozegrać się tylko między wami czy wśród grona kibicujących wam przyjaciół? W domu czy na wakacjach? Zastanów się jak ją zaskoczyć, by ją uszczęśliwić, no i oczywiście by powiedziała: TAK! Cała otoczka zaręczyn powinna być taka, byście czuli oboje dobry klimat. Nic na siłę. Jeśli skupiacie się na intymności w związku – nie organizuj widowni. Planując, powinieneś zadbać albo o romantyczną atmosferę, albo o efekt zaskoczenia, totalną niespodziankę. To dwa dominujące trendy jeśli zastanawiasz się jak się zaręczyć.

4 Jak to zrobić „technicznie”? Niezależnie od okoliczności, które zaaranżujesz – w punkcie kulminacyjnym weź swoją przyszłą żonę za rękę, spójrz jej głęboko w oczy i… zapytaj. Możesz uklęknąć na jedno kolano, to staroświecki, ale bardzo fajny zwyczaj. Pamiętaj też o kwiatach. Pierścionek nałóż jej na palec dopiero wówczas, gdy się zgodzi. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel