Zakupy ze stylistą. Strzał w dychę czy fanaberia?

2017-03-02
Zakupy ze stylistą. Strzał w dychę czy fanaberia?

Zakupy ze stylistą albo personal shopperem. Czy to działa? 

Spotkania z profesjonalnym stylistą mogą przynieść niesamowity efekt. Stylistę powinna cechować bogata wiedza o modzie oraz na temat tego: jak dobrać idealne ubrania do wieku, konkretnej, w tym przypadku Twojej sylwetki i zgodne z Twoim usposobieniem, a także potrzebami i stylem życia. Z pewnością nie byłbyś zadowolony z usług stylisty, gdybyś pracował w agencji kreatywnej i najlepiej czułbyś się w ubraniach streetwearowych, a tymczasem Twoje zakupy poczynione ze specjalistą składałyby się z samych eleganckich koszul czy garniturów. Z kolei jeśli właśnie taki zestaw jest Ci potrzebny, a nie umiesz dobrać właściwie marynarki – co rzeczywiście bywa trudne – stylista świetnie Ci w tym doradzi. Możesz też zerknąć na mój prosty poradnik: Wybierasz marynarkę? Poznaj 5 prostych trików! Profesjonalny stylista oceni Twoją szafę, zobaczy jakie ubrania są ok, które do Ciebie pasują, a które nie i zrobi Ci rewolucję! Z dnia na dzień zaczniesz wyglądać o niebo lepiej.

Chcesz poprawić swój wygląd? Skorzystaj z porady stylisty lub usług personal shoppera.
Chcesz poprawić swój wygląd? Spotkaj się ze stylistą.

Personal shopper. Współpraca z tego typu osobą może odbywać się w dwojaki sposób. Personal shopper może zrobić zakupy za Ciebie, znaleźć biżuterię, której poszukujesz czy upolować buty z najnowszej kolekcji, a następnie wszystko dostarczyć Ci do domu. Możecie też wybrać się razem na shopping do galerii handlowej. Znając Twoją sylwetkę, styl i upodobania – taki osobisty asystent zakupowy zaprowadzi Cię do sklepów, w których na pewno znajdziesz coś dla siebie i oczywiście pomoże przy dokonywaniu właściwych wyborów. Personal shopper jest jak GPS. Ma swoją mapę sklepów, a w głowie punkty dzięki którym doprowadzi Cię pod wieszaki  z rzeczami idealnymi dla Ciebie. Jeśli współpracujecie już jakiś czas to nawet nie musicie spotykać się na zakupach. Dobry personal shopper zrobi je za Ciebie i na pewno będą strzałem w dziesiątkę! Nie musi też ograniczać się do zakupów odzieżowych i akcesoriów. Z pewnością wybierze za Ciebie świetne prezenty dla Twoich bliskich czy też elementy wyposażenia Twojego mieszkania.

O czym warto wiedzieć decydując się na usługi profesjonalisty?

Zadaniem stylisty czy personal shoppera, a także image konsultanta jest sprawić, byś wyglądał dobrze. Jeśli chcesz to osiągnąć, zrobić coś dla siebie i zdecydujesz się na skorzystanie z profesjonalnych porad – wybierz właściwą osobę. Zasięgnij opinii innych, sprawdź rekomendacje i kwalifikacje. W dobie silnie rozwiniętych social mediów – przeanalizuj profile takiej osoby, pod kątem tego czy będziecie ze sobą rezonować na modowej płaszczyźnie. Sprawdź profil na fanpejdżu, bloga ze stylizacjami i inspiracje na Pintereście.

Dobry stylista świetnie zna się na trendach mody, ale nie goni za nimi ślepo. Pomoże Ci stworzyć Twój własny, indywidualny styl, odzwierciedlający najlepszą wersję Ciebie. Wydobędzie to co dobre, a to wszystko oczywiście w atmosferze anonimowości i komfortu podczas wspólnie spędzonego czasu. Oczywiście korzystanie z profesjonalnych usług nie jest bezpłatne. Za to w wielu przypadkach może być świetną inwestycją np. wtedy, gdy poszukujesz pracy lub walczysz o awans i jednym z atutów jest dobry image. Inwestujesz też w pewność siebie, która da Ci siłę przebicia i łatwiej będzie Ci osiągnąć swoje cele.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel