Z cyklu "Przegląd Insta": #Couplelook

2016-09-08
Z cyklu "Przegląd Insta": #Couplelook

Nie! Nie chodzi o to, że zakochana para wygląda przez okienko, rozmarzonym wzrokiem – patrząc w jednym kierunku w swą daleką i świetlaną przyszłość.

Źródło: Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Trend wiąże się przede wszystkim z modą, dlatego hashtagowany jest również jako #couplefashion. Pary podkreślające swą wzajemną symbiozę, miłość, jedność itd., ubierają się dokładnie w takie same rzeczy lub w ubrania współgrające ze sobą w mocno przemyślany sposób, uzupełniające się. Czasami stylizacje łączy jeden szczególny element garderoby np. płaszcz lub buty, innym razem pary wyglądają bliźniaczo.

Koordynowane zestawy ubrań miały swój początek już w latach 90-tych ubiegłego wieku i charakteryzowały nowożeńców i pary, które chciały podkreślić łączące ich więzi. W Walentynki, na ulicach Seulu, można zobaczyć mnóstwo zakochanych, ubranych na jedną nutę. Gdy na świecie nastąpiła era Insta – trend naturalnie przeniósł się też do sieci. Początkowo moda na tego rodzaju fotki  cieszyła się największą popularnością w Korei Południowej, Chinach i na Tajwanie, jednak szybko dotarła również do Ameryki i Europy.

Jeśli Azjatom wydaje się, że to oni wymyślili #couplelook to nigdy nie byli na polskim ślubie i weselu. Nie od dziś wiadomo, że dziewczyny wybierając modne sukienki na wesele, od razu kombinują: jaka w tym kontekście ma być mucha do garnituru u ich partnera albo koszula i krawat? Kreacje na wesele w wydaniu dla par to naprawdę u nas nic nowego. Tym bardziej nowy, globalny trend raczej nikogo nie dziwi. Dziwi jedynie to, dlaczego Polacy nie brylują jeszcze na Insta ze swoim oryginalnym hashtagiem #stylizacjeweselnedlapar czy coś w ten deseń!?

Niestety nie od polskich imprezowiczów balujących do rytmu piosenki „Ja, uwielbiam ją”, ale od Koreańczyków – trend podchwyciły gwiazdy kina, muzyki i celebryci. Najbardziej popularni wśród nich to damsko-męskie dream-teamy jak Kim Kardashian i Kanye West, Angelina Jolie i Brad Pitt czy Victoria i David Beckham.

A jak u Was gołąbki? Lubicie ubrać się do pary? A jeśli tak, to wrzucacie swoje wspólne stylówki na Instagram?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel