Ważne fakty o rywalach Polski na Mundialu 2018!

2017-12-04
Ważne fakty o rywalach Polski na Mundialu 2018!

Dzięki świetnym wynikom eliminacji – Polska w losowaniu na Mundial znalazła się w pierwszym koszyku, co oznaczało, że fazie grupowej nie będzie mierzyć się z futbolowymi gigantami jak Niemcy, Francja czy Brazylia. Ostatecznie nasza reprezentacja trafiła do grupy H i na początek zagra z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

Mundial 2018. Istotne fakty o rywalach Polski!
  • Tuż po losowaniu grup pojawiły się różne głosy i komentarze. Polska nie będzie mieć rywala z Europy! Niektórzy uznali, że nasza kadra trafiła do grupy marzeń – inni, że to prognoza mocno na wyrost i jest czego się bać!
  • Na pewno niczego nie boi się Robert Lewandowski – jeden z najskuteczniejszych napastników na świecie. Po losowaniu napisał on na Twitterze, oznaczając swojego kolegę z drużyny (Bayern Monachium) – Jamesa Rodrigueza, który na mistrzostwach zagra w reprezentacji Kolumbii. „Witaj bracie! Pamiętam twoje piękne gole w poprzednich mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że zapamiętasz moje z Rosji” – napisał Lewandowski. I niech się spełni!
  • W tym miejscu warto dodać, że Rodriguez był królem strzelców podczas Mistrzostw Świata w Brazylii…
  • A jego drużyna jest pełna indywidualności (Rodriguez, Facao, Cuadrado, Cordona), co sprawia, że Kolumbia może być piekielnie trudna do przejścia, szczególnie, że chłopaki lubią grać agresywnie i pojedynkować się na murawie. Jak będzie? Przekonamy się o tym już 24 czerwca.
  • Pierwszy mecz, 19 czerwca 2018 – Polska rozegra z Senegalem. Mecz ten odbędzie się na stadionie w Moskwie.
  • Senegal zadebiutował na Mundialu w 2002 roku. Podczas, gdy Polska została wtedy rozgromiona przez Portugalię – Afrykańczycy dotarli do ćwierćfinałów…
  • Trzeba nadmienić, że lwia część ekipy Aliou Cissé gra na co dzień w klubach europejskich (liga angielska, francuska), więc zawodnicy będą widzieć jak przygotować się do meczu z Polakami. Zresztą nie tylko dlatego mówi się o nich: Senegalskie Lwy… Ich atutem jest moc, warunki fizyczne, nieprzeciętna wytrzymałość.
  • Podobnie jak Kolumbijczycy – reprezentacja Senegalu gra ostro i nieustępliwie. Jest na 23 miejscu w rankingu FIFA i jest najlepszą drużyną Afryki! Za to można ich podejść taktycznie i prawdopodobnie w ten punkt będzie celował trener Adam Nawałka – przygotowując reprezentację do meczu z Senegalem.
  • Mundial 2018 to szósty Mundial dla Japonii! Statystycznie ta drużyna jest skuteczniejsza niż Kolumbia i Senegal, więc tak łatwo nie będzie. Szczególnie, ze trenuje ich Bośniak Vahid Halilhodzić, który to wyprowadził na mistrzostwa już trzy reprezentacje. Choć Japończycy wydają się z całej grupy najsłabsi fizycznie – to są wyjątkowo ambitni. Ich selekcjoner bardziej od Polski obawia się Kolumbii.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel