WYBIERASZ MARYNARKĘ? POSTAW NA DETALE!

2016-09-21
WYBIERASZ MARYNARKĘ? POSTAW NA DETALE!

Na co zwrócić uwagę, wybierając marynarkę… by zaświecić?

  • Rozpinane guziki na mankietach. Choć dziś marynarki są utożsamiane ze stylem, elegancją, okazjonalnością to dawniej noszono je na co dzień. I to dosłownie!

Stanowiły one funkcjonalny strój na każdą okazję, w tym do pracy fizycznej. Guziki przy koszulach i marynarkach to kwestia przedłużenia tradycji. Czasów, kiedy to zakasano rękawy choćby po to, by po robocie w polu umyć ręce. Dziś pełnią głównie rolę designerską, nierzadko stanowiąc atrapę. Jeśli kontrastują z materiałem – są bardzo widocznym akcentem podkreślającym cały outfit.

IMG_9747_detal

  • Łaty na łokciach. Ich historia sięga XIX-wiecznych polowań uskutecznianych przez brytyjskich lordów. Stanowiły swoisty element stroju strzeleckiego, zyskując uznanie i tym samym wchodząc do kanonu mody. Początkowo kojarzone z angielskimi elegantami, później bardziej z intelektualistami i społecznością akademicką. Łaty na łokciach to detal łączący klasyczny elegancki styl z gentlemańskim charakterem.

Choć niektórzy przypięli im łatkę kawałka materiału zakrywającego dziurę, to nie taka jest ich funkcja. Dzięki takim akcentom, fashioniści manifestują niezależność w pojmowaniu mody. Łaty są też alternatywą dla oldschoolowców czy fanów mody vintage. Dobitne, modne, niebanalne. Zmienią każdą klasyczną marynarkę na model z pazurem.

IMG_9752_detal

  • Wewnętrzna kieszeń. Wygodna i praktyczna. Przeznaczona do schowania kluczy, karty kredytowej, portfela. To co Ci najbardziej potrzebne możesz mieć zawsze przy sobie. Choć bliska ciału prawie jak koszula, to w praktyce, ze względu na jej funkcjonalność, odsłania się ją ku światu stosunkowo często. Warto więc, by jej obszycie było nienaganne i by swoim wzornictwem korespondowała z pozostałymi elementami looku.

IMG_9805_detal

  • Poszetka. Z lekka ekstrawagancki, ale ciekawy i wręcz obowiązkowy element garderoby, który przeżywa swój renesans. Ta odpowiednio dobrana chusteczka wkładana do brustaszy czyli przedniej kieszonki marynarki – nadaje wyglądowi urozmaicenia, ekspresji i unikalności.

Stanowi mocny akcent i duży atut dla tych, którzy potrafią ją odpowiednio dobrać do reszty stylizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszetce – odsyłam Cię do tekstu na jej temat i pamiętaj! Diabeł tkwi w szczegółach!

IMG_9712_detal

  • Podszewka. Mówi się „jak cie widzą tak cię piszą”, co nie oznacza, że niewidoczne dla oczu masz pozostawić przypadkowi. Dobierając marynarkę zwróć uwagę by prezentowała się ona dobrze równie wewnątrz, co na zewnątrz.

Doceń też jej funkcję. Podszewka przedłuża żywotność marynarki, daje „poślizg” przy nakładaniu na koszulę, sprawia, że marynarka się nie marszczy. Zapewnij sobie komfort cieplny i na wiosnę postaw na lekki materiał.

A jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać marynarkę nie tylko pod kątem detali, ale by też doskonale na Tobie leżała – przeczytaj również tekst „5 prostych trików, które powinien znać każdy facet”.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel