W co się ubrać na wesele... kumpla?

2016-10-07
W co się ubrać na wesele... kumpla?

Pewnie nurtuje Cię pytanie… W co się ubrać na wesele?

Ślub i wesele to okazja szczególna, formalna. O ile na zaproszeniu nie jest napisane, że impreza będzie w stylu hawajskim, nad basenem i należy pojawić się w spodenkach kąpielowych z łańcuchem kwiatów na szyi, to obowiązują zasady dress codu.

Kreacje na wesele mają to do siebie, że nie powinny rzucać się w oczy bardziej, niż ubrania najważniejszych tego dnia osób czyli Panny Młodej i Pana Młodego. Przyjętą regułą jest, że goście weselni wyglądają stosownie do okazji, elegancko, ale pozostają w cieniu głównych zainteresowanych.

Ze względu na to, że jedne uroczystości świętowane są w pałacach, a inne w wiejskich karczmach – warto dostosować swój ubiór do klimatu. Jeśli jednak nie wiesz w co się ubrać na wesele – zawsze najbezpieczniejszą opcją będzie garnitur! A szczególnie wtedy, gdy impreza odbywa się w wyczesanym lokalu.

Byłoby mocno niestosowanie gdyby Pan Młody wybrał garnitur, a Ty smoking, więc nie szalej z przesadnie eleganckim lookiem. Wobec tego, że przyjęcia trwają zazwyczaj w godzinach nocnych – najlepiej postawić na klasykę i modne garnitury męskie. Ciemny kolor (czarny, granatowy, ewentualnie szary) i gładki wzór – to to, co powinno wyróżniać Twój wygląd. Do tego biała koszula na spinki, jedwabny krawat  i czarne buty typu oxford.

shutterstock_342436358Z kolei jeśli wesele ma być imprezą dla znajomych, tyle, że bardziej „podniosłą” niż zwykle – modnie i wygodnie poczujesz się w ciemno-błękitnym garniturze slim-fit, w połączeniu z zamszowymi mokasynami. Niebanalna mucha do garnituru  i modne brązowe buty nadadzą szyku całej stylizacji. Sam widzisz – strój zależy od okoliczności w jakich ma odbywać się wesele.

Jeśli garnitur to kompletnie nie Twoja bajka, a ten, który wisi w szafie miałeś ostatnio na sobie podczas matur… Jeśli nie jesteś świadkiem ani najbliższą rodziną – możesz wyluzować i postawić na rozwiązanie mniej formalne. Zestaw koordynowany czyli marynarka i spodnie z zupełnie różnych materiałów i w innych kolorach!

Wybierz gładką koszulę, marynarkę i modne spodnie męskie np. chinosy. Koszula może być biała lub w kolorze – koniecznie z długim rękawem.

Jeżeli nie jesteś fanem krawatów – zdecyduj się na koszulę typu button-down. Do brustaszy marynarki włóż dopasowaną wzorem poszetkę. Nada to Twojemu wyglądowi elegancji i wyrafinowania. Będzie widać, że nie wybierałeś stroju przypadkowo lecz z poszanowaniem dla tego wyjątkowego dnia i oczywiście Młodej Pary!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel