W co się ubrać na deszcz?

2020-01-30
W co się ubrać na deszcz?

W co się ubrać na deszcz?

Oczywiście wszystko zależy od nasilenia opadów, a te trudno jest w 100% przewidzieć. Są równie pewne co zapowiadające je prognozy pogody. Trzeba przygotować się jednak na najgorsze, czyli na to, że będzie lało jak z cebra!

Kurtka męska przejściowa moro-bordowa_ Denley 8007

Nie można się jednak oszukiwać. W momencie, w którym nastąpi oberwanie chmury, niezależnie co na siebie włożysz – i tak przemokniesz do suchej nitki. Taki mamy klimat. Nie pomoże nawet wdzianko ze 100% bawełny organicznej doskonale absorbującej wilgoć i zapewniającej komfort cieplny. Będziesz mokry i zmarznięty.

Istnieje jednak kilka ubrań, które na deszczową pogodę sprawdzają się lub wręcz przeciwnie!

  • Jeśli synoptycy prognozują deszcz – pod żadnym pozorem nie ubieraj odzieży z jeansu. Koszula jeansowa, kurtka lub spodnie to w tym przypadku niemal samobójstwo. A już na pewno zagrożenie, że nie wyjdziesz z tego bez szwanku. Nie dość, że jeansowa stylówka pod wypływem namoknięcia robi się ciężka, to jeszcze może powodować nieprzyjemne otarcia w newralgicznych miejscach, a ponadto trudno się jej pozbyć. Ściągnięcie z tyłka mokrych jeansów to naprawdę „mokra robota”!
  • Unikaj też swetrów. Jeśli jest chłodno – wybierz po prostu bluzę z kapturem. Mokry sweter równa się ciężki sweter, a później zmechacony. Odpuść.
  • Miej w zanadrzu lekką, streetwear’ową kurtkę z kapturem, która z pewnością świetnie poradzi sobie z małym deszczem. Z kolei jeśli Twojej stylizacji bliżej do casualu – wybierz przejściową, pikowaną kurtkę husky. Kurtka husky ma wyjątkowe zastosowania. Jest mega funkcjonalna, łączy w sobie cechy płaszcza i wiatrówki i jeśli mocno zmokniesz – to śmiało możesz ją wykręcić, a ona szybko wróci „do formy” bez konieczności prasowania.
  • Stawiaj na ubrania praktyczne, które łatwo z siebie zdjąć, gdy są mokre, wyprać czy choćby wysuszyć na krześle lub przy wiatraku. Spodnie lub szorty z lekkich materiałów i klasyczne T-shirty to najlepszy wybór zawsze wtedy, gdy zastanawiasz się: w co się ubrać na deszcz?
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel