W co się ubrać na bilard?

2020-06-15
W co się ubrać na bilard?

Bilard (z ang. billiard, pool) to bardzo stary sport, którego historia sięga XV wieku. Przynajmniej ta udokumentowana, bo mówi się, że powstał znacznie wcześniej. Dyscyplina ta nie traci na aktualności i powstało jej kilka odmian, m. in. snooker. Otoczony bandami i pokryty suknem blat stołu przyciąga jak magnes, a gra kijami jest świetną formą rozrywki nie tylko dla gentlemanów!  

Bo nie trzeba mieć aspiracji na mistrza, by od czasu do czasu rozegrać kilka partii. Szczególnie, że sport ten nie tylko relaksuje, ale i pomaga się skoncentrować, rozwija myślenie strategiczne, poprawia koordynację percepcyjno-motoryczną, uczy wytrwałości i konsekwencji. Same plusy! Bilard jest idealną opcją na wieczór – spotkanie ze znajomymi i randkę. Do klubu ze stołami fajnie jest też wpaść w przerwie między zajęciami na studiach, by po prostu się zrelaksować – z radością i satysfakcją!

W co się ubrać na bilard?

w co się ubrać na bilard
Mucha męska. Denley.pl

Profesjonalni bilardziści i snookerzyści mają swoje uniformy! W turniejach obowiązuje dress code i jest to nienaganny ubiór, którego nieodzownymi elementami są: wizytowa koszula, świetnie dopasowana kamizelka i muszka, która doskonale się prezentuje, a jednocześnie nie przeszkadza w grze! Taki zestaw nawiązuje stylem do mody arystokratycznej. Im bardziej prestiżowe wydarzenie, tym wyższe są oczekiwania co do perfekcyjnego stroju! Podkreśla on rangę dyscypliny!

Jednak co jest wyjątkowo ważne to oczywiście komfort! Bo nawet w najbardziej eleganckiej stylizacji – gracz musi czuć się swobodnie! Tutaj muszka, w przeciwieństwie do krawata – nie majta się. Zaś dopasowana, jednak nie obcisła i zapewniająca swobodę ruchów kamizelka – podtrzymuje luźniejszą koszulę. Dopełnieniem stroju gracza jest eleganckie, a zarazem wygodne obuwie.

Oczywiście granie hobbystycznie – nie wymaga noszenia wyszukanej stylizacji określonej regułami! Jednak warto mieć na uwadze, że przy stole bilardowym znacznie lepiej będą prezentować się spodnie chino niż np. jeansy. Podobnie – lepiej sprawdzi się koszulka polo, nawiązująca do sportowego nurtu niż zwykły T-shirt. Dobrze o tym pamiętać zastanawiając się nad tym, w co się ubrać na bilard!?

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel