W co się ubrać do teatru?

2018-03-06
W co się ubrać do teatru?
Elegancka, czarna mucha męska_Denley.pl

Powodów wyjścia na spektakl może być wiele i jeśli wybierasz się tam lub planujesz wybrać pierwszy raz, to pewnie zastanawiasz się – w co się ubrać do teatru?

W co się ubrać do teatru?

Przede wszystkim warto pamiętać, że jest to miejsce, w którym od dawien dawna obowiązują sztywne reguły, a przeciwstawianie się im za wszelką cenę może świadczyć o braku kultury osobistej. Tutaj twórcom okazuje się szacunek! Aktorzy, reżyser, scenograf i inni ludzie zaangażowani w przedsięwzięcie – pracowali nad przedstawieniem wiele godzin i finalnie, podczas spektaklu teatralnego, dają z siebie wszystko na rzecz zapewnienia ci rozrywki i innych emocji. Respekt dla praw, którymi rządzi sztuka możesz okazać kulturalnym, cichym zachowaniem, tym, że na czas spektaklu zapomnisz o telefonie i mediach społecznościowych, a także eleganckim, dostosowanym do okazji strojem!

  • W teatrze obowiązują zasady dress codu i należy postawić na wygląd formalny. Jeśli jesteś posiadaczem biletów na premierę lub inne specjalne wydarzenie – na twoim zaproszeniu może pojawić się hasło „black tie”. Wcale nie oznacza to, że musisz włożyć czarny krawat. Dobrze widziana jest natomiast czarna mucha męska, będąca idealnym dopełnieniem formalnego stroju wieczorowego, w którym rolę główną gra smoking. Zestawia się go z białą koszulą i lakierkami.
  • Na mniej oficjalne przedstawienia, czyli te, na które po prostu kupujesz bilet w kasie i wchodzisz – ubranie może być mniej oficjalne, ale również eleganckie. Tutaj najlepiej sprawdzi się dopasowany męski garnitur, w neutralnych, ciemnych, wieczorowych barwach. Np. czarny lub granatowy. Do tego oczywiście elegancka koszula i krawat.
  • Swój styl możesz dostosowywać do tematu przedstawienia. Jeśli wybierasz się na zabawną komedię, twój outfit może być nieco bardziej swobodny. Jako odpowiednie – dopuszcza się tutaj męskie stylizacje casualowe ze spodniami chino, koszulą i marynarką.
  • Stylizację warto dopełnić stosownym płaszczem męskim i zaakcentować skromną biżuterią, np. klasycznym męskim zegarkiem na skórzanym pasku.

Pamiętaj! Odpowiedni strój do teatru powinien być wyjściowy, a nawet świąteczny!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel