Urban style! Postaw na uliczny styl!

2020-01-30
Urban style! Postaw na uliczny styl!

Urban style. Styl zrodzony na ulicy. Charakteryzuje modę miejską, opartą na zasadach obowiązujących na dzielniach i na szeroko pojętym wpływie popkultury (początkowo grunge, hip hop). W przeciwieństwie do trendów dyktowanych przez designerów – urban style jest odzwierciedleniem tego – co przefiltruje ulica. Tworzy się tutaj swoisty cykl modowy, w którym ostatecznie to projektanci inspirują się tym, czym kipią miasta.

urban style
Czarne jeansy z przetarciami lub dziurami – ikona miejskiego stylu. Denley.pl

Atrakcyjność miejskiej mody polega na tym, że porusza się ona w przeciwnym kierunku niż moda tradycyjna. Pod prąd.

Odzwierciedla tempo, atmosferę chwili i emocje mieszkańców konkretnych dzielnic czy też całych aglomeracji. To tutaj powstaje niepowtarzalna mieszanka mody i stylu, wyrażająca inspiracje, indywidualizm, a nie coś, co charakterystyczne jest dla mas.  Moda miejska nie wyłania się z umysłów najznamienitszych projektantów, a z połączenia kultur i wpływów. Jak każdy ruch uliczny – styl przedostaje się ostatecznie do głównego nurtu, po czym odradza się w nowej, autentycznej formie. A jego ambasadorami są najczęściej młodzi, pełni polotu i energii ludzie.

urban style
Bluza w intensywnym kolorze przełamuje monochromatyczność miejskiej stylizacji. Denley.pl

 

 

Jaki jest urban style?

Inspirujący, zaskakujący, emanujący rytmem ulicy. Łączy w sobie klasyczne fasony z miejskim sznytem. Tutaj nawet monochromatyczność jest niepowtarzalna.

To jak czujesz urban style i jak nim operujesz – zależy wyłącznie od ciebie. Ty tutaj wyznaczasz trendy! To mogą być interesujące efekty, gdy długie bluzy łączysz z niebanalnymi T-shirtami i ponadgabarytowymi okryciami wierzchnimi. Gdy kolory wpisujące się w zabetonowany i oszklony design miast (czarny, szary, biały) – przełamujesz fluerescencynyjnymi akcentami. Swoim stylem możesz też całkowicie wtopić się w miasto. Zaryzykuj! Bądź sobą! Zainspiruj się z denley.pl!

urban style

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel