Ubrania do gry w golfa! Sprawdź, czego potrzebujesz!

2019-04-09
Ubrania do gry w golfa! Sprawdź, czego potrzebujesz!

Wiosna sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, a popularność tej dyscypliny rekreacji rośnie z roku na rok. Wraz z powstawaniem coraz to nowych pól golfowych – elitarny niegdyś sport staje się coraz bardziej dostępny!

ubrania do gry w golfaWarto to wykorzystać i wybrać się na najbliższe pole golfowe w okolicy! To świetny sport towarzyski, który idealny jest również dla samotników. Wystarczy wziąć sprzęt, udać się na pole i na łonie natury można spędzić relaksujący czas, wprawiający w doskonałe samopoczucie!

Wcześniej jednak trzeba się odpowiednio przygotować. O ile niezbędny sprzęt można zwykle wypożyczyć w klubie, to już o ubrania do gry w golfa należy zadbać samodzielnie. Choć współcześnie dress code na polu golfowym rozluźnił się i nie ma sensu pozować na profesjonalnego zawodnika, to jednak na polu nadal obowiązuje sportowa elegancja!

Ubrania do gry w golfa! Jak zadać szyku na trawie?

ubrania do gry w golfa koszulki
Koszulka polo to must have na polu golfowym! Denley.pl

Kompletny strój do gry w golfa rządzi się swoimi prawami.

 • Nie trzeba ubierać się na biało! Teraz w modzie golfistów świetnie sprawdza się kolor, a jeśli chodzi o gentlemanów – to spisują się barwy uznawane dawniej za „niemęskie”. Różowe i miętowe pastele, fiolety, korale – śmiało można nosić ubrania do gry w golfa właśnie w takich odcieniach!
 • Nie mniej jednak ubranie ma być eleganckie, z zarazem wygodne.
 • Obowiązkowo – koszulki do gry w golfa z kołnierzykiem. Chodzi oczywiście o męskie koszulki polo, które stanowią synonim sportowej elegancji. Popularne są modele gładkie, ale też w kratkę i w paski.
 • Spodnie! Odpadają jeansy, spodnie dresowe, sportowe spodenki! W wersji długiej mogą być to spodnie chinosy, w krótkiej (dozwolonej dla amatorów) – stylowe szorty męskie. Najważniejszą cechą spodni przeznaczonych do gry w golfa jest pasek!
 • Koszulkę polo wkłada się w spodnie, a elegancki look golfisty dopełnia właśnie pasek!
 • W niektórych klubach obowiązuje casualowa marynarka!
 • Jeśli pogoda na zewnątrz nie jest zbyt słoneczna i wieje chłodem – przyda się bluza sportowa do gry w golfa lub sweterek. Dobrze, aby był to klasyczny, gładki model. Podobnie z kamizelkami.
 • Buty do gry w golfa powinny być miękkie, wygodne, na płaskiej podeszwie. Profesjonaliści używają tradycyjnych, eleganckich półbutów z tzw. miękkimi kolcami (z ang. soft spikes). Mogą to być również sandały i teraz uwaga! Do sandałów zakłada się skarpetki!
 • Skarpetki do gry w golfa, niezależnie od rodzaju obuwia, powinny być naciągnięte! W jednolitym kolorze lub w kratę.
 • Na wiodącą rękę zakłada się specjalną rękawiczkę – białą lub ciemną. Usztywnia rękę, a dłoń chroni przed ewentualnymi odciskami.
 • Stylizację dopełni nakrycie głowy, które jednocześnie ochroni ją przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Może być to klasyczna czapeczka z daszkiem lub kaszkiet.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel