Track Jacket! 5 powodów, dla których powinieneś ją mieć!

2020-06-29
Track Jacket! 5 powodów, dla których powinieneś ją mieć!

Bluza czy kurtka dresowa? Właściwie jedno i drugie, bo mając na względzie jej wszechstronność i możliwości użytkowania – track jacket można nosić i jako bluzę i jako okrycie wierzchnie. Alternatywnie, wymiennie.

Track jacket
Track jacket – „retro” obiekt pożądania! Denley.pl

Tzw. kurtki dresowe mają niezwykle bogatą historię, która na dobre rozhulała się w latach 90′ tych XX wieku. To właśnie dlatego podpina się je dziś pod wiodący wśród młodych ludzi nurt modowy „nineties style”, który nawiązuje po prostu do kultowych stylizacji ostatniej dekady minionego stulecia. Choć warto dodać, że wszystko zaczęło się w latach 80’tych, w których to pojawiły się pierwsze dresy sportowe z trzema paskami. Z całą pewnością były one pewną motywacją, która przyczyniła się do tego, iż dziś większa część świata ma coś takiego jak… kultura biegania. Świetne sportowe ubrania dodają często chęci do tego, by uprawiać aktywność. Tak było z kultowymi dresami, które spowodowały, że jogging modny był nie tylko chwilowo. Stał się elementem lifestylu!

Wracając jednak do truck jacket! Choć te rozpinane bluzy były w objęciach sportu – przedostały się do głównego nurtu. Znalazły miejsce w mainstreamie i dziś doskonale odnajdują się w nurcie athleisure, ale niezależnie od tego – są po prostu doskonałe do noszenia na co dzień.

Track jacket – 5 powodów, dla których warto ją mieć!

  1. Jest wszechstronna i uniwersalna. Posłuży jako bluza, którą możesz zarzuć w każdej chwili. W domu i poza nim. Wychodząc pobiegać i ubierając na T-shirt, ale też wówczas, gdy kreujesz fajną, miejską, modną, ponadczasową stylizację. Sprawdzi się również jako dresowa kurtka na lato!
  2. Track jacket to nie tylko kawałek tkaniny. Ta bluza poliestrowa jest kultowa! Jest pomostem modowym sięgającym jednym krańcem lat 80′ tych i 90′ tych. A nie da się ukryć, że nawiązywanie w stylizacjach do mody tamtych czasów to dziś chleb powszedni! Uwielbiamy retro! Rozpinana bluza ze stóką i ze ściągaczami na dole i na rękawach… to jest to!
  3. Czy jako bluza, czy jako okrycie wierzchnie – model ten jest genialny w użytkowaniu. Dzięki zamkowi błyskawicznemu łatwo ją zdjąć / ubrać. Stójka zapewnia komfort noszenia, chroni przed ewentualnym wiatrem / chłodem, podobnie jak zabezpieczające ściągacze. No i świetnie wygląda!
  4. Kurtki sportowe / bluzy retro style są teraz piekielnie modne! Szczególnie, jeśli wyposażone są w ozdobne lamówki! Idealne nie tylko dla fanów seriali Stranger Things czy W głębi lasu
  5. Doda indywidualizmu, wskaże na wyrafinowany gust! Warto ją mieć!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel