Ten letni styl nigdy nie wychodzi z mody!

2017-07-11
Ten letni styl nigdy nie wychodzi z mody!

Dlatego dowiedz się i zapamiętaj raz na zawsze! Każdego lata powinieneś znaleźć co najmniej kilka sensownych pretekstów, by włożyć na siebie zestaw ubrań właśnie w tej ponadczasowej konwencji! Chodzi o nieśmiertelny styl żeglarski w modzie, zwany także kapitańskim, morskim czy marinistycznym! Trend, który można i powinno się wykorzystywać nie tylko na morzu, ale i stąpając twardo po lądzie. W przestrzeniach miejskich, w nadmorskich kurortach, na co dzień i na beztroskich, letnich przyjęciach.

Klasyczny zestaw! Granatowa bluza i białe szorty, latem, sprawdzą się nie tylko na jachcie!

Co wyróżnia styl żeglarski?

  • Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na kolory! Styl marinistyczny wyróżnia się barwami kojarzącymi się z morzem, słońcem, bryzą morską. Biele, błękity i granaty to właśnie te kolory, które w wakacje powinny dominować w Twoich stylizacjach, zgodnych z obowiązującymi trendami.
  • Spodnie w morskiej konwencji charakteryzuje przede wszystkim wspomniany wcześniej kolor. Niezależenie od tego, czy Twój strój ma być elegancki, casualowy czy zupełnie swobodny! Niebieskie jak morze jeansy, granatowe niczym letnie niebo chinosy lub szorty sięgające do kolan w kolorze piasku albo zupełnie białe, odbijające słońce – to naprawdę najlepszy wybór.
  • Co na górę? Coś, co w odpowiedni sposób połączy biel i granat. W chłodniejsze dni, na klasyczny biały T-shirt, możesz np. narzucić granatową kurtkę wiatrówkę. Z kolei do granatowych spodni chino czy szortów w tym kolorze – świetnie będzie pasować biała koszula w delikatne, kojarzące się z morzem i latem wzory np. w drobne kotwice czy małe rybki. No i nie pozostawiająca wątpliwości co do marinistycznej konwencji w stylu – sztandarowa koszulka w biało-granatowe pasy – klasyczna lub polo!
  • Warto pamiętać, że obok koszulek, w szerokie lub wąskie pasy, są też bluzy czy longsleevy.
  • A jeśli jest naprawdę chłodno – można do takiej marnistycznej stylizacji wykorzystać również kurtkę husky, o koszulowym kroju i charakterystycznych pikach, która to sprawdzi się zarówno w formalnej jak i zupełnie luźnej sytuacji.
  • Stylizację w morskim klimacie warto oczywiście uzupełnić o dodatki i gadżety. W zanadrzu dobrze jest mieć letnie, granatowe buty jak np. mokasyny czy choćby trampki, a także okulary przeciwsłoneczne.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel